• PEKNÉ PRÁZDNINY

Súkromné športové gymnázium v Tepliciach želá všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy príjemné prežitie letných prázdnin.

Ďakujeme za Vašu priazeň v šk roku 2016/2017, v škole sa opäť stretneme 4.septembra 2017.

Vedenie SŠG Trenčianske Teplice

• NAŠE DIEVČATÁ V REPREZENTÁCIÍ

BALLYMONEY / SEVERNÉ ÍRSKO -  U19 v príprave prot Severnému Írsku aj s našimi žiačkami. Ženská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v prvom meraní síl v Severnom Írsku nad domácim výberom 3:1. Skóre zápasu otvorila v 20. min obrankyňa ŠKF VIX Žilina Veronika Jančová. Domáci tím vyrovnal v 75. min zásluhou Brenny McPartlanovej, no o minútu neskôr poslala naše hráčky opäť do vedenia Kristína Panáková. Skóre stretnutia uzavrela minútu pred záverečným hvizdom gólom na 3:1 striedajúca Stela Semanová.

V druhom zápase remizovali v odvete v Severnom Írsku s domácim výberom 1:1. Uvodný gól zápasu vsietila v 40. min obrankyňa Partizánu Bardejov Diana Lemešová, domáce družstvo vyrovnalo na konečných 1:1 v 69. min zásluhou Emmy McMasterovej z pokutového kopu.

Reprezentovali nás:

Andrea Bogorová

Barbora šedivá

Ivana Obetková /náhr,/

Darina Jančovičová /náhr,/

• TRÉNERSKÁ  KVALIFIKÁCIA  I.STUPŇA
          • TRÉNERSKÁ KVALIFIKÁCIA I.STUPŇA

V dňoch 29. – 30. mája 2017 sa na SŠG konali záverečné kvalifikačné skúšky  prvého stupňa v odbore tréner.  Záverečné skúšky sa skladali tak z písomnej a ústnej časti ako aj z praktickej časti.

Písomná časť

Písomnú časť práce absolvovali študenti v rámci predmetu Základy športovej prípravy.  Jej náplňou bolo odovzdanie samostatne vypracovanej záverečnej práce. Práca bola rozdelená na teoretickú a praktickú časť. V teoretickej časti študenti charakterizovali športový klub, v ktorom realizovali tréningové jednotky,  vekovú kategóriu, históriu daného športu, prípadne objasnili ďalšiu odbornú terminológiu súvisiacu s ich športom. Praktická  časť práce pozostávala zo samostatných tréningových jednotiek, ktoré študenti v daných kluboch realizovali. Išlo o dva náčuvy pod vedením ich trénera a jednu nimi  samostatne odtrénovanú tréningovú jednotku  pod odborným dohľadom. Jedným z kritérií hodnotenia záverečnej práce bola tiež štruktúra a úprava práce.

Ústna časť

Ústna časť skúšky prebiehala v dňoch 28. a 29. mája v priestoroch SŠG od 08,00 -14,00 hod. Študenti mali pripravené prezentácie a obhajovali svoje záverečné práce pred odbornou komisiou a odpovedali so špeciálnej a všeobecnej časti. Komisia bola v zložení trénerov SŠG – Bridová Zuzana, Jurgová Katarína, Hudec Ján, Ďuriš Stanislav, Ježík Daniel, Hromjaková Eva, Ježíková Gabriela a Trenčan Denis.

Praktická  časť

Praktická časť bola realizovaná mimo školy v jednotlivých športových kluboch pod dohľadom trénera daného športu.

Trénerské kvalifikácie I. stupňa úspešne získalo spolu 20 študentov. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.