• BOLI SME NA PREZENTÁCIÁCH

Naša škola sa každý rok zúčastňuje na akciách prezentujúcich stredné školy. Záujemcov o štúdium pozývame na deň otvorených dverí, kde sa dozvedia všetky dôležité informácie o škole a podmienkach štúdia na našej škole.

Absolvovali sme výstavy v Trenčíne, Myjave, Bánovciach nad Bebravou, Trnave a v Topoľčanoch. Na Myjavu zavítal dokonca aj Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, pre ktorého je vzdelanie hlavnou prioritou.

Každá prezentácia a región je rozmanitý, preto je dôležité stretnúť sa priamo so žiakmi, rodičmi a vysvetliť im ako u nás funguje výchovno-vzdelávací proces.

Špecifická je Trnava, kde sa radi vraciame, kvôli výbornej organizácii. Naša cesta začala krásnym východom slnka, maximálnou pracovnou aktivitou našich študentiek a skončila sa neskorým obedom v krásnej Kolibe, hneď vedľa športovej haly. Zábery hovoria za všetko. 29.11. 2017 v stredu sme absolvovali poslednú prezentácia v Topoľčanoch.

Chceme sa poďakovať organizátorom týchto podujatí. Robia vynikajúcu prácu. Všade boli veľmi ústretoví a pomáhali ako sa len dalo. Za to im patrí veľké ďakujem. Celkový dojem z prezentácii bol pozitívny. Žiaľ, malý počet detí, ktoré aktívne, resp. pravidelne športujú bol pre nás sklamaním. Dúfame, že budúce ročníky budú z tohto pohľadu lepšie.

Fotky z prezentácii si pozrite vo fotoalbume.

Mgr. Eva Hromjaková, koordinátor

• OKRESNÉ KOLO V STOLNOM TENISE SŠ (CHLAPCI A DIEVČATÁ)

Aj tento školský rok sa žiaci a žiačky našej školy zúčastnili súťaže v stolnom tenise stredných škôl, kde si zmerali sily so žiakmi z celého okresu.  Súťaž sa konala dňa 25.10.2017 na Základnej škole Kubranskej v Trenčíne.  Naše chlapčenské trojčlenné družstvo v zostave  Gabriš, Patka, Rurák sa umiestnili na výbornom 1. mieste z deviatich zúčastnených škôl (Gymnázium Ľ. Štúra TN, Stredná umelecká škola TN, Súkromné Gymnázium FUTURUM TN, Stredná odborná škola letecko-technická TN, Obchodná akadémia Milana Hodžu TN, Stredná odborná škola obchodu a služieb TN, Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého TN, Dopravná akadémia Trenčín).  Týmto výsledkom sa žiaci nominovali do regionálneho kola, ktoré sa bude konať dňa 15.11.2017 v Trenčíne.  V kategórii dievčat sme súťažili v zostave Demková, Obetková a Gabrišová, kde dievčatá dosiahli úctyhodné 5. miesto z ôsmych zúčastnených škôl. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za výborné podané výkony a vzornú reprezentáciu školy. Družstvu chlapcov budeme držať palce aj v regionálnom kole.

Tréneri: Bc. Krovinová, Mgr. Hudec

Školu reprezentovali:  Gabriš, Patka, Rurák, Demková, Obetková a Gabrišová

• MAJSTROVSTVÁ SR VO VZPIERANÍ

Dňa 28.10.2017 sa žiak našej školy Lukáš Fiala zúčastnil Majstrovstiev Slovenskej republiky vo vzpieraní v Trenčíne. Lukáš súťažil vo dvoch vekových kategóriách – junioroch aj mužoch, kde v silnej konkurencii dosiahol výborné výsledky. V kategórií „JUNIORI“ získal ZLATÚ MEDAILU v dvojboji s počtom bodov 192. S týmto výkonom sa umiestnil tiež v kategórii „MUŽOV“ na fantastickom 2. mieste. Lukáš si taktiež vylepšil svoj osobný rekord v nadhode na 102 kg. Najbližšie ho čaká ďalšie športové zápolenie dňa 25.11.2017, kde bude opäť usilovať o výborné umiestnenia. Lukášovi gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu a želáme množstvo ďalších športových úspechov v tomto školskom roku!

Fotografie zo súťaže si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• VOLEJBAL, DIEVČATÁ - STREDNÉ ŠKOLY

Dňa 26.10. 2017 sa uskutočnilo okresné kolo vo volejbale dievčat SŠ v športovej hale SOŠaS Trenčín. Našu školu reprezentovali:

Iva Obetková, Dominika Demková, Aďa Bogorová, Ida Papierniková, Vanesa Močarníková, Barbie Šedivá.

Súťaže sa zúčastnili družstvá:

1. Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín
            2. Stredná umelecká škola Trenčín
            3. SŠG Trenčianske Teplice
            4. Stredná zdravotnícka škola

Vzájomné zápasy:

Stredná umelecká škola Trenčín - Stredná zdravotnícka škola 2:0

SŠG Trenčianske Teplice - Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín 0:2

Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín - Stredná zdravotnícka škola 2:0

Stredná umelecká škola Trenčín - Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín 0:2

Stredná umelecká škola Trenčín - SŠG Trenčianske Teplice 2:0

SŠG Trenčianske Teplice - Stredná zdravotnícka škola 2:0

Dievčatám gratulujem k peknému 3. miestu a ďakujeme za reprezentáciu školy. Fotky si pozrite vo fotoalbume.

/tréner Katarína Jurgová/