NOVINKY

     • OZNAM RODIČOM A ŽIAKOM ŠKOLY!

     •      V zmysle zákona č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a dolplnení niektorých zákonov a výhlášky č. 51/2016 Z. z., ktorou sa ustanovujú zdravotné výkony, ktoré sú súčasťou zdravotnej prehliadky vrcholového športovca a talentovaného športovca, sú žiaci našej školy povinní raz ročne absolvovať zdravotnú prehliadku talentovaného športovca podľa uvedenej vyhlášky.

      Vyhláška č. 51/2016 

      ZOZNAM_AKREDITOVANYCH_PRACOVISK_TELOVYCHOVNEHO_LEKaRSTVA.xls

      Doklad o vykonanej zdravotnej prehliadky doručia žiaci treiednemu učiteľovi najneskôr do konca kalendárneho roka 2017.

      ---

      Vedenie školy

    • GRATUĽUJEME - SAGAN JE FENOMÉN
     • GRATUĽUJEME - SAGAN JE FENOMÉN

     • BERGEN - Fenomenálny úspech, ktorý nemá v takmer storočnej histórii cyklistiky obdobu. Ten zariadil včera Slovák Peter Sagan, ktorý sa v nórskom Bergene stal tretíkrát za sebou víťazom pretekov Elite na majstrovstvách sveta. 

      Súkromné športové gymnázium Trenčianske Teplice sa chce pridať ku gratuláciam. Pre našu školu je SAGAN obrovský vzor a týmto víťazstvom sa navždy zapíše do histórie športu.

      Pri záverečnom prejazde Salmon Hillom sa od pelotónu odtrhla dvojica Julien Alaphilippe a Gianni Moscon, vypracovala si niekoľkosekundový náskok a Sagan vtedy neveril, že tretí titul v sérii ešte môže získať. "Myslel som si, že budem špurtovať o štvrté alebo piate miesto. Nemyslel som si, že ešte bojujem o titul. Až na poslednom kilometri som si uvedomil, že chytíme Alaphilippea a mám šancu," povedal na tlačovej konferencii po pretekoch.

      Na poslednom kilometri si utvoril výbornú pozíciu a v samom závere bolo pre neho rozhodujúce, že sa udržal za zadným kolesom Alexandra Kristoffa a využil tak vzduchový tunel. Nórskeho favorita zdolal len o niekoľko centimetrov. "V takýchto momentoch sa nedá plánovať dopredu. Musíte konať inštinktívne. Kristoff súťažil doma, takže je mi ho aj trochu ľúto, ale ja som veľmi šťastný, že som vyhral. Je to pre mňa špeciálne víťazstvo, je to neuveriteľné. Cez rok je veľa pretekov, ale tieto sú špeciálne. Potrebujete mať šťastie, je to lotéria," pokračoval Sagan.

      Ten je zároveň najmladší trojnásobný víťaz v histórii. "Nie som si istý, či to zmení niečo na svete, ale je to pekné. Každý titul je pre mňa niečím špeciálny. Tento bol najťažší, pretože to boli nepredvídateľné preteky. Na takýchto pretekoch máte iba jednu šancu - zaútočiť, ísť do brejku, alebo špurtovať. Čo si vyberiete?" položil hypotetickú otázku.

      Sagan potvrdil, že tento rok už nebude súťažiť. S manželkou Katkou čakajú dieťa, ktoré by sa malo narodiť v najbližšom období, takže zostane doma pri nej a bude sa venovať otcovským povinnostiam. Do pretekárskeho kolotoča sa plánuje vrátiť opäť na budúci rok: "Dúfam, že sa mi bude dariť, ale v tomto športe nikdy neviete. Žijem zo dňa na deň. Ktovie, čo sa stane zajtra."


      ZDROJ:
      Read more: http://sportky.zoznam.sk/c/167242/sagan-ukoncil-sezonu-ako-kral-a-uprimne-priznal-nemyslel-som-si-ze-este#ixzz4tfeafOIL

    • FUTBAL ŽENY - WU19 - Víťazný vstup do kvalifikačného turnaja
     • FUTBAL ŽENY - WU19 - Víťazný vstup do kvalifikačného turnaja

     •      Reprezentačný tím žien do 19 rokov vstúpil do kvalifikačného turnaja ME 2018 v litovskom Marijampoli víťazstvom nad Rumunskom 3:2.
      O našom úspechu rozhodol I. polčas, výborný vstup do zápasu. Po 22 minútach viedli mladé Slovenky 3:0 a hoci potom poľavili, napriek inkasovanému gólu bola hra vyrovnaná. Po prestávke však dianie vyzeralo inak, naše dievčatá sa strachovali o výsledok a keď po hodine znížili Rumunky na rozdiel jedného gólu. Ak by Slovenky zužitkovali niektorú z ďalších šancí, bol by záver zápasu oveľa pokojnejší, takto boli nervy až do samého konca.
      G: 5. Šurnovská, 13. Mikolajová, 22. Bogorová – 35. Predoiová, 66. Borosová.
      ŽK: Gmitterová, Borodiová, Negreaová.
      Slovensko WU19: Rezeková – Mráziková, Čermáková, Gmitterová, Lukáčová – Bieliková, Lemšová (62. Dianišková), Mikolajová – Žemberyová (46. Panáková), Bogorová (84. Kopčová), Šurnovská.

       

      Hlas po zápase
      Branislav Petrovič (tréner Slovenska 19):
      “Nastúpili sme s obrovským odhodlaním, získali sme veľkú hernú prevahu, ktorú sme zúročili do trojgólového náskoku. Pravda, keď Rumunky znížili, dianie sa zmenilo, hra sa vyrovnala. Druhý polčas bol iný, báli sme sa o výsledok a z toho pramenili aj zbytočné chyby. Niektoré dievčatá nepodali očakávaný výkon a to bola aj jedna z príčin, prečo hra po prestávke nezdopovedala tomu, čo sme chceli.“

      Ďalší program Slovenska
      11. 09. 2017 Dánsko – Slovensko (Marijampole, 14:00)
      14. 09. 2017 Litva – Slovensko (Alytus, 17:00)

       

      Našu školu reprezentujú : Bogorová Andrea, Šedivá Barbora, Obetková Ivana – náhr., Jančovičová Darina – náhr.

    • KVALIFIKAČNÉ SKÚŠKY - TRÉNER ŠPORTU - I. STUPEŇ
     • KVALIFIKAČNÉ SKÚŠKY - TRÉNER ŠPORTU - I. STUPEŇ

     • Kvalifikačné skúšky pre získanie odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti TRÉNER ŠPORTU

      Vedenie SŠG Trenčianske Teplice oznamuje minuloročným študentom 1. ročníka štvorročného štúdia a 5. ročníka osemročného štúdia, ktorí v školskom roku 2016/2017 neabsolvovali kvalifikačnú skúšku pre získanie odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti TRÉNER ŠPORTU, že náhradný termín kvalifikačnej skúšky a obhajoby záverečných prác je stanovený na 18.9.2017 o 9.00 hod. v budove školy.

      Bližšie informácie: http://sportovegymnazium.sk/text/?text=teachers/34192&subpage=1

     • ROZVRH HODÍN

     • AKTUÁLNY ROZVRH HODÍN NA ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018 NÁJDETE V TOMTO ODKAZE ROZVRH.

    • OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2017/2018
     • OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2017/2018

     • Milí naši študenti, dúfame, že ste si cez prázdniny oddýchli a načerpali dostatok síl a že ste pripravení znovu sa naplno venovať štúdiu a športu.

      Zahájenie školského roka 2017/2018 bude 4. septembra 2017 o 8.30 hod.

      Triedni učitelia privítajú svojich žiakov v triedach a poskytnú im potrebné informácie od 8.30 do 10.30 hod.

      Žiaci 1.ŠA a I.OA sa o 8.30 hod. zhromaždia s ich triednymi učiteľmi v učebni PC – stretnutie s vedením školy, úvodné organizačné pokyny. Potom sa presunú s triednymi učiteľmi do svojich tried.

      ---

      Vedenie školy

    • LETNÉ TENISOVÉ TÁBORY 2017
     • LETNÉ TENISOVÉ TÁBORY 2017

     • TRENČIANSKE TEPLICE - ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice, o.z. za podpory Mesta Trenčianske Teplice a Západoslovenského tenisového zväzu opäť zorganizovalo v prázdninových mesiacoch pre deti vo veku od 5 do 13 rokov Letné tenisové tábory. Hlavným cieľom bolo vyplniť deťom počas prázdnin program a aspoň trochu pomôcť rodičom, aby v čase, keď sú v práci bolo o ich deti plnohodnotne postarané. O tom že o tábory je veľký záujem hovorí rekordný počet účastníkov - 115. Tento rok prišli deti aj z Bratislavy. Dovolenku si plánovali kvôli táborom a spojili to s kúpaním na Žabe a prechádzkami v malebných Tepliciach. Primárne sú tábory určené pre deti z Trenčianskych Teplíc a okolia Trenčína. Ale prišli aj z Bratislavy, Čiech a dve deti dokonca z Kanady. Účastníci si otestovali svoje fyzické schopnosti v rôznych športových súťažiach a disciplínach, zahrali si minigolf, volejbal, bedminton, absolvovali výlet do prírody, vyskúšali si hru s nahrávacím tenisovým delom, naučili sa základy z tenisu, ale hlavne sa zabavili a spoznali veľa nových kamarátov. Svoju spokojnosť dávali najavo úsmevom na tvárach. Tento rok dostali od organizátora všetci účastníci krásne tričká. Na záver každého týždňa nechýbalo záverečné vyhodnotenie, najlepší dostali medaile, ale diplomy, sladkosť a darček si zaslúžili všetci, takže nikto neodišiel naprázdno. Fotky jednotlivých turnusov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      Už teraz sa tešíme na budúci rok smiley

      ---

      Daniel Ježík, organizator podujatia

    • PEKNÉ PRÁZDNINY
     • PEKNÉ PRÁZDNINY

     • Súkromné športové gymnázium v Tepliciach želá všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy príjemné prežitie letných prázdnin. 

      Ďakujeme za Vašu priazeň v šk roku 2016/2017, v škole sa opäť stretneme 4.septembra 2017.

       

      Vedenie SŠG Trenčianske Teplice

    • NAŠE DIEVČATÁ V REPREZENTÁCIÍ
     • NAŠE DIEVČATÁ V REPREZENTÁCIÍ

     •      BALLYMONEY / SEVERNÉ ÍRSKO -  U19 v príprave prot Severnému Írsku aj s našimi žiačkami. Ženská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v prvom meraní síl v Severnom Írsku nad domácim výberom 3:1. Skóre zápasu otvorila v 20. min obrankyňa ŠKF VIX Žilina Veronika Jančová. Domáci tím vyrovnal v 75. min zásluhou Brenny McPartlanovej, no o minútu neskôr poslala naše hráčky opäť do vedenia Kristína Panáková. Skóre stretnutia uzavrela minútu pred záverečným hvizdom gólom na 3:1 striedajúca Stela Semanová.

      V druhom zápase remizovali v odvete v Severnom Írsku s domácim výberom 1:1. Uvodný gól zápasu vsietila v 40. min obrankyňa Partizánu Bardejov Diana Lemešová, domáce družstvo vyrovnalo na konečných 1:1 v 69. min zásluhou Emmy McMasterovej z pokutového kopu.

      Reprezentovali nás:

      Andrea Bogorová

      Barbora šedivá

      Ivana Obetková /náhr,/

      Darina Jančovičová /náhr,/

       

    • NAŠI FUTBALISTI – VÍŤAZI OKRESNÉHO KOLA VO VEĽKOM FUTBALE
     • NAŠI FUTBALISTI – VÍŤAZI OKRESNÉHO KOLA VO VEĽKOM FUTBALE

     • Dňa 13.06.2017 sa študenti našej školy zúčastnili FINÁLE okresného kola vo Veľkom futbale v Trenčianskej Turnej.  Vo finále sa stretli žiaci SŠG s mužstvom ZŠ Motešice. Zápas skončil výsledkom 4:1 pre našich chlapcov.

      Strelené góly: Zelníček L. 4, Mišák B. 1

      Naši žiaci predviedli vo finále zodpovedný výkon. Dušou mužstva boli bratia Zelníčkovci a Nikolas Valo, ktorí potvrdili svoju výkonnosť aj v tomto finále. Za odmenu boli naši víťazi  pozvaní zriaďovateľom  školy na pizzu a sezónu tak zavŕšili príjemným posedením ešte pred ukončením školského roka.

      Vďaka za tento výsledok patrí tiež trénerom  S.Ďurišovi a Mgr. J.Hudecovi.

      Školu reprezentovali: Brandys L., Andrichenko A., Gabriš D., Patka R., Jesenský S., Valo N., Lezzani M., Zelníček L., Zelníček F., Dobiáš J, Mišák B., Kmošena D. 

      Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

     • MEMORIÁL MGR. KAROLA RUŽIČKU

     • Štvrtý ročník spomienky ná prvého triedneho učiteľa našej školy Mgr. Karola Ružičku. 

      PROPOZÍCIE   /   PLAGÁT

    • Školský parlament - školenie
     • Školský parlament - školenie

     • Dňa 25.5.2017 sa na našej škole konalo školenie predsedov tried a zároveň členov školského parlamentu. Školenie sa uskutočnilo pod vedením pána Ivana Sikoraia, ktorý je aktívnym členom Rady mládeže Trenčianskeho kraja a tiež garantom pre žiacke školské rady. Počas kurzu sa žiaci učili ako zlepšiť svoju komunikáciu, skupinovú dynamiku a ako využiť svoje možnosti v žiackych školských radách. Ďakujeme pánovi Sikoraiovi za ochotu a čas venovaný našim žiakom a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • TRÉNERSKÁ KVALIFIKÁCIA I.STUPŇA
     • TRÉNERSKÁ KVALIFIKÁCIA I.STUPŇA

     • V dňoch 29. – 30. mája 2017 sa na SŠG konali záverečné kvalifikačné skúšky  prvého stupňa v odbore tréner.  Záverečné skúšky sa skladali tak z písomnej a ústnej časti ako aj z praktickej časti.

      Písomná časť

      Písomnú časť práce absolvovali študenti v rámci predmetu Základy športovej prípravy.  Jej náplňou bolo odovzdanie samostatne vypracovanej záverečnej práce. Práca bola rozdelená na teoretickú a praktickú časť. V teoretickej časti študenti charakterizovali športový klub, v ktorom realizovali tréningové jednotky,  vekovú kategóriu, históriu daného športu, prípadne objasnili ďalšiu odbornú terminológiu súvisiacu s ich športom. Praktická  časť práce pozostávala zo samostatných tréningových jednotiek, ktoré študenti v daných kluboch realizovali. Išlo o dva náčuvy pod vedením ich trénera a jednu nimi  samostatne odtrénovanú tréningovú jednotku  pod odborným dohľadom. Jedným z kritérií hodnotenia záverečnej práce bola tiež štruktúra a úprava práce.

      Ústna časť

      Ústna časť skúšky prebiehala v dňoch 28. a 29. mája v priestoroch SŠG od 08,00 -14,00 hod. Študenti mali pripravené prezentácie a obhajovali svoje záverečné práce pred odbornou komisiou a odpovedali so špeciálnej a všeobecnej časti. Komisia bola v zložení trénerov SŠG – Bridová Zuzana, Jurgová Katarína, Hudec Ján, Ďuriš Stanislav, Ježík Daniel, Hromjaková Eva, Ježíková Gabriela a Trenčan Denis.

      Praktická  časť

      Praktická časť bola realizovaná mimo školy v jednotlivých športových kluboch pod dohľadom trénera daného športu.

      Trénerské kvalifikácie I. stupňa úspešne získalo spolu 20 študentov. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

  • Kontakty

   • SÚKROMNÁ STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA
   • sekretariat@sportovegymnazium.sk
   • daniel@jezik.sk
   • daniel@jezik.sk
   • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk kontaktná osoba pre nábor študentov: +421 905 150 064
   • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice
   • 37922866
   • 2022074615
 • Fotogaléria

  • Letné tenisové tábory 29.07.-02.08.2019
  • Letné tenisové tábory 22.-26.07.219
  • Letné tenisové tábory 08.-12.07.2019
  • Letné tenisové tábory 01.-05.07.2019
  • Okresné finále dievčat vo futbale
  • Dubnickí inline hokejisti triumfovali, získali už siedmy titul
  • Obhajoby záverečných prác
  • DRUŽSTVÁ V TENISE 2019
  • FLORBAL CUP 2019
  • Ústne maturity
  • Prednáška s viceguvernérom NBS, 21.5.2019
  • MEDZINÁRODNÉ SÚŤAŽE VO FITNESS A KULTURISTIKE V SRBSKU A MAĎARSKU