Navigácia

 • Radke Zelníčkovej sa na halových M-SR mladších dorasteniek darilo

  Od 20. do 23. januára 2018 sa konali halové M-SR mladších dorasteniek v Žiline. Darilo sa aj našej žiačke Radke Zelníčkovej, ktorá prehrala v semifinále s Eszter Méri 6:1, 3:6, 4:6 a vo dvojhre získala bronzovu medailu. Vo štvorhre spolu s Vargovou získala zlatú medailu, keď si vo finále poradili s párom Suchánková/Marušinová po tesnom súboji 6:1, 6:7(3), 10:7.

  Gratuľujeme a prajeme veľa podobných úspechov.

   

 • O POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČIANSKE TEPLICE

  V piatok 16.2.2018 sa v mestskej telocvični Trenčianske Teplice uskutoční stolnotenisový turnaj "O POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČIANSKE TEPLICE". Už tradičný turnaj bude okorenený Exhibičným zápasom!  

 • POZVÁNKA NA TURNAJ

  Dobrý deň,

  ŠPORTOVÁ AKADÉMIA, školský klub pod záštitou Slovenského tenisového zväzu si Vás dovoľuje pozvať na tenisový turnaj dievčat "SCHOOL CUP 2018“, ktorý sa uskutoční v dňoch 2. až 4. februára 2018 od 9:00 hod v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. Tešíme sa na návštevu :-)

 • BESEDA - FINANČNÁ AKADÉMIA

  Dňa 10.1.2018 sa na našej škole uskutočnila beseda zameraná na oblasť financií s cieľom viesť mladých ľudí k  finančnej zodpovednosti. Vzdelávacieho cyklu sa zúčastnili žiaci tretieho a štvrtého ročníka vyššieho gymnázia, kde dostali návod, ako robiť správne finančné rozhodnutia ešte skôr, ako dostanú do rúk svoju prvú výplatu. Vzdelávanie sa uskutočnilo interaktívnou formou umožňujúcou študentom otestovať si svoje finančné rozhodnutia na konkrétnych modelových situáciách. Študenti absolvovali dve lekcie, zamerané na osobný a rodinný rozpočet, finančné plánovanie a sporenie. Lekcie Finančnej akadémie mapujú sektory finančného trhu a prinášajú študentom odborné základy vychádzajúce z Národného štandardu finančnej gramotnosti, ako aj praktické a užitočné informácie. Odbornými garantmi a školiteľmi lekcií sú odborníci na financie zo spoločnosti PARTNERS GROUP SK. Ďakujeme p. Grambličkovi za ochotu a čas venovaný našim študentom. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

  Milí rodičia a žiaci základných a stredných škôl, ako každý rok, aj tento rok sa stretneme v DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, chcete vedieť viac, klikni te na tento odkaz 

 • BESEDA S VÝZNAMNÝMI HOKEJOVÝMI OSOBNOSŤAMI

 • HALOVÝ MAJSTER SR = Peter Benjamín PRIVARA

       Na halových majstrovstvách Slovenska 2018 starších žiakov získal singlový titul náš žiak Peter Benjamín Privara (TK Slovan Bratislava).

  Medzi dievčatami dominovala Emma Tóthová (TK Love 4 tennis). Peťo sa tiež prebojoval vo štvorhre až do finále, tento súboj mu však víťazstvo nepriniesol. Šampionáty sa uskutočnili v halách Slovana Bratislava a Slávie STU Bratislava, kde vo štvorhre dekorovali zlatými medailami dvojice N. Marošík, K. Vlčko (TK Nová Dubnica/Lieskovský tenisový klub) a E. Tóthová, I. Balus (Love 4 tennis /TC Baseline B. Bystrica). zdroj - stz.sk

  Peťovi gratulujeme a prajeme veľa podobných úspechov. :-)

 • BARAČKA CUP 2018

       Na troch kráľov od 6.1. do 8.1.2018 sa v nafukovacej hale na Baračke v Trenčianskych Tepliciach konal tenisový turnaj starších žiačok.  Našu školu reprezentovali a zbierali cenné skúsenosti štyri hráčky. Nina Šimonová, Chiara Kamenská, Alexandra Blahovcová a Ashley Krajčovičová.

  V silnej konkurencii bohužiaľ do druhého kola nepostúpila ani jedna naša hráčka. Úroveň zápasov bola veľmi slušná. Vo finále sa stretli najvyššie nasadené hráčky. Našim žiačkam ďakujeme za reprezentáciu školy. Výsledky si  môžete pozrieť tu. Fotky z podujatia si pozrite vo fotoalbume.

  ---

  Daniel Ježík, tréner      

 • MÁME REGIONÁLNEHO MAJSTRA V TENISE

       V dňoch 16 -19. decembra 2017 sa konali Majstrovstvá stredoslovenského regiónu v tenise vo Zvolene - Lieskovci. Našu školu reprezentovali traja hráči: Milan Bežák, Tomáš Šuran a Michal Moncoľ. V dvojhre sa najďalej dostal Moncoľ, prehral až vo finále, Miňo Bežák sa dostal do štvrťfinále a Tomáš Šuran prehral v prvom kole. Bežákovi sa ale darilo vo štvorhre. Dvojica Bežák / Gibala to dotiahla až do víťazného finále, kde vyhrali nad dvojicou bratov Slovíkovcov 6.0 : 6.2 a stali sa majstrami stredoslovenského regiónu v tenise vo štvorhre. Obidvom im srdečne gratulujeme a prajeme im veľa ďalších úspechov v tenise.

   

 • KRÁSNE SVIATKY A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

 • STUŽKOVÁ

       8.12. v piatok večer sa konala milá slávnosť v Trenčíne v reštaurácii Magnus.  Naši maturanti z VIII.OA a 4. ŠA  mali stužkovú, na ktorú pozvali svojich rodičov a pedagógov.

       V slávnostnej atmosfére im boli pripnuté zelené stužky, odzneli milé veselé i vážne slová, bolo dojemne i roztopašne, jedlo bolo vynikajúce, koláčiky a tortičky znamenité. Ba prišlo aj na spevy a tance. Teda, okrem nášho pána riaditeľa, ktorý vraj netancuje, ale atmosféru si náramne užíval. Stužková sa vydarila na sto percent! Teda sú všetky predpoklady, že pri troche snahy a úsilia by tak mala dopadnúť aj maturita.

  Všetci  vám držíme palce, milí maturanti!

 • VIANOČNÝ TURNAJ

       Vo štvrtok 14.12.2017 sa na našej škole uskutočnil už tradičný "vianočný turnaj". Turnaj bol rozdelený do štyroch športových odvetví: tenis, stolný tenis, futbal a fitness. V každej disciplíne sa našli lepší aj horší, ale v prvom rade zvíťazila dobrá nálada a predvianočná pohoda. Za predvedené výkony nechýbali ani ocenenia v podobe diplomov a sladkých odmien. Chceme poďakovať všetkým účastníkom, žiakom, učiteľom, trénerom, ale aj rodičom, že vytvorili príjemnú atmosféru, ktorá k vianočnému času určite patrí. Fotky si pozrite vo fotoalbume, odporúčam :-) 

 • MIKULÁŠ K NÁM PRIŠIEL AJ TENTO ROK

       V stredu 6.12.2017 zavítala mikulášska nálada aj na našu školu. Už od rána bolo na učiteľoch i žiakoch badať, že to nie je len ďalší deň v škole. Žiaci ešte pred prvým zvonením zaplnili tabule klasickými i originálnymi mikulášskymi rýmovačkami, ktorými sa snažili obmäkčiť učiteľov. Vyvrcholením tejto sviatočnej nálady bol príchod Mikuláša spolu s jeho pomocníkmi - anjelom a čertom. O toto čertovsky šibalské prekvapenie pre žiakov i učiteľov sa už tradične postarali žiačky VII. OA a VIII.OA. – Ivka Obetková  na seba prevzala rolu Mikuláša, Barborka Šedivá  čerta a Ninka Cmarková  anjela. Dievčatá vyčarovali žiakom i učiteľom na tvárach úsmevy, obdarovali ich maškrtami a spríjemnili vyučovanie celej škole, za čo im srdečne ďakujeme a tešíme sa, čo opäť vymyslia na budúci rok! Fotky z tohtoročnej  mikulášskej nádielky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • ZIMNÁ PRÍPRAVA NAŠICH FUTBALISTOV A FUTBALISTIEK

       Od 20. 11. 2017  naši futbalisti a futbalistky začali kondičnú zimnú predprípravu. Začali sme s teoretickým blokom  mentálnou prípravou s Mgr. Zuzanou Breznickou. Vedomosti si rozšírili v oblasti technicko-taktickej a z oblasti výživy a  životosprávy. Teoretický blok nahradila kondičná príprava, ktorej obsahom je:

  - aeróbne behy so športestermi v areáli Baračky

  - anaeróbne behy, fartleky, šprinty na atletickom štadióne

  - rozvoj silových schopností v posilňovni Amadeus

  - kompenzačné cvičenia

  - regeneračné plávanie

  Najkrajšie momenty zimnej prípravy sú guľovačky študentov aj trénerov.

  Komentáre žiakov:

  Iva Obetková: ,,Podľa mňa je táto príprava dobrá vec. Najskôr sme si poriadne oddýchli po fyzickej aj psychickej stránke. Týždeň voľna mi prospel, pretože som bola aj zranená, ale aj somto potrebovala takú pauzu od futbalu aj všetkého. Priebeh prípravy vnímam pozitívne, mám celkom rada behanie a aspoň mám príležitosť si ísť zabehať, lebo keď prídem domov akosi sa k tomu nedokopem sama. Myslím, že sneh tomu dosť pomohol, bola to sranda, guľovali sme sa, zabávali sa. Myslím že aj vďaka tomu sa vytvorila super partia. Som síce teraz trošku unavená, ale verím že mi to pomôže.“

  Enrik Okrucký: ,, Po náročnej sezóne sme dostali od tréningov v škole týždeň voľno. Absolvovali sme týždeň plný taktickej a mentálnej prípravy. Museli sme si oddýchnúť, avšak zároveň sme nezostali len tak ,,stáť,,, pretože sa vzdelávali. Momentálne sme zahájili kondičnú prípravu, ktorá potrvá po dobu 5tich týždňov a objem sa bude stále zväčšovať. Máme za sebou prvý týždeň ktorý sme oddtrénovali v aeróbnom zaťažení. Zatiaľ sa cítim dobre a verím, že budem jarnú časť sezóny dobre pripravený.“

   

  Kolektív trénerov SŠG

 • BOLI SME NA PREZENTÁCIÁCH

       Naša škola sa každý rok zúčastňuje na akciách prezentujúcich stredné školy. Záujemcov o štúdium pozývame na deň otvorených dverí, kde sa dozvedia všetky dôležité informácie o škole a podmienkach štúdia na našej škole.

       Absolvovali sme výstavy v Trenčíne, Myjave, Bánovciach nad Bebravou, Trnave a v Topoľčanoch. Na Myjavu zavítal dokonca aj Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, pre ktorého je vzdelanie hlavnou prioritou.

       Každá prezentácia a región je rozmanitý, preto je dôležité stretnúť sa priamo so žiakmi, rodičmi a vysvetliť im ako u nás funguje výchovno-vzdelávací proces.

       Špecifická je Trnava, kde sa radi vraciame, kvôli výbornej organizácii. Naša cesta začala krásnym východom slnka, maximálnou pracovnou aktivitou našich študentiek a skončila sa neskorým obedom v krásnej Kolibe, hneď vedľa športovej haly. Zábery hovoria za všetko. 29.11. 2017 v stredu sme absolvovali poslednú prezentácia v Topoľčanoch. 

      Chceme sa poďakovať organizátorom týchto podujatí. Robia vynikajúcu prácu. Všade boli veľmi ústretoví a pomáhali ako sa len dalo. Za to im patrí veľké ďakujem. Celkový dojem z prezentácii bol pozitívny. Žiaľ, malý počet detí, ktoré aktívne, resp. pravidelne športujú bol pre nás sklamaním. Dúfame, že budúce ročníky budú z tohto pohľadu lepšie.

  Fotky z prezentácii si pozrite vo fotoalbume.

  ---

  Mgr. Eva Hromjaková, koordinátor

 • OKRESNÉ KOLO V STOLNOM TENISE SŠ (CHLAPCI A DIEVČATÁ)

       Aj tento školský rok sa žiaci a žiačky našej školy zúčastnili súťaže v stolnom tenise stredných škôl, kde si zmerali sily so žiakmi z celého okresu.  Súťaž sa konala dňa 25.10.2017 na Základnej škole Kubranskej v Trenčíne.  Naše chlapčenské trojčlenné družstvo v zostave  Gabriš, Patka, Rurák sa umiestnili na výbornom 1. mieste z deviatich zúčastnených škôl (Gymnázium Ľ. Štúra TN, Stredná umelecká škola TN, Súkromné Gymnázium FUTURUM TN, Stredná odborná škola letecko-technická TN, Obchodná akadémia Milana Hodžu TN, Stredná odborná škola obchodu a služieb TN, Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého TN, Dopravná akadémia Trenčín).  Týmto výsledkom sa žiaci nominovali do regionálneho kola, ktoré sa bude konať dňa 15.11.2017 v Trenčíne.  V kategórii dievčat sme súťažili v zostave Demková, Obetková a Gabrišová, kde dievčatá dosiahli úctyhodné 5. miesto z ôsmych zúčastnených škôl. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za výborné podané výkony a vzornú reprezentáciu školy. Družstvu chlapcov budeme držať palce aj v regionálnom kole.

   

  Tréneri: Bc. Krovinová, Mgr. Hudec

  Školu reprezentovali:  Gabriš, Patka, Rurák, Demková, Obetková a Gabrišová

 • MAJSTROVSTVÁ SR VO VZPIERANÍ

       Dňa 28.10.2017 sa žiak našej školy Lukáš Fiala zúčastnil Majstrovstiev Slovenskej republiky vo vzpieraní v Trenčíne. Lukáš súťažil vo dvoch vekových kategóriách – junioroch aj mužoch, kde v silnej konkurencii dosiahol výborné výsledky. V kategórií „JUNIORI“ získal ZLATÚ MEDAILU v dvojboji s počtom bodov 192. S týmto výkonom sa umiestnil tiež v kategórii „MUŽOV“ na fantastickom 2. mieste. Lukáš si taktiež vylepšil svoj osobný rekord v nadhode na 102 kg. Najbližšie ho čaká ďalšie športové zápolenie dňa 25.11.2017, kde bude opäť usilovať o výborné umiestnenia. Lukášovi gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu a želáme množstvo ďalších športových úspechov v tomto školskom roku!

  Fotografie zo súťaže si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • VOLEJBAL, DIEVČATÁ - STREDNÉ ŠKOLY

   

       Dňa 26.10. 2017 sa uskutočnilo okresné kolo vo volejbale dievčat SŠ v športovej hale SOŠaS Trenčín. Našu školu reprezentovali:

  Iva Obetková, Dominika Demková, Aďa Bogorová, Ida Papierniková, Vanesa Močarníková, Barbie Šedivá.

   

  Súťaže sa zúčastnili družstvá:

   

  1. Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín
  2. Stredná umelecká škola Trenčín
  3. SŠG Trenčianske Teplice
  4. Stredná zdravotnícka škola

   

  Vzájomné zápasy:

   

  Stredná umelecká škola Trenčín - Stredná zdravotnícka škola 2:0

  SŠG Trenčianske Teplice - Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín 0:2

  Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín - Stredná zdravotnícka škola 2:0

  Stredná umelecká škola Trenčín - Gymnázium Ľudovíta Štúra Trenčín 0:2

  Stredná umelecká škola Trenčín - SŠG Trenčianske Teplice 2:0

  SŠG Trenčianske Teplice - Stredná zdravotnícka škola 2:0

   

  Dievčatám gratulujem k peknému 3. miestu a ďakujeme za reprezentáciu školy. Fotky si pozrite vo fotoalbume.

  /tréner Katarína Jurgová/

strana:

Novinky

Kontakt

 • SÚKROMNÉ ŠPORTOVÉ GYMNÁZIUM s osemročným a štvorročným štúdiom
  SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice
 • sekretariat/tel-fax:
  +421 32 655 2677
  +421 911 552 677
  sekretariat@sportovegymnazium.sk

  riaditeľ: +421 911 410 034
  riaditel@sportovegymnazium.sk

  zriaďovateľ: +421 903 451 982
  zriadovatel@sportovegymnazium.sk

  kontaktná osoba pre nábor študentov: +421 905 150 064

Fotogaléria