AKCIE A PODUJATIA

• SMALL LOBIK 2007 TEJT U 12 (20.8. - 26.8.2007)

• SMALL LOBIK 2007:  Záverečné  zhodnotenie  podujatia

Ide o V.ročník medzinárodného tenisového turnaja chlapcov a dievčat do 12 rokov  pod názvom Small lobik  a pod  záštitou Tennis Europe a  STZ konaný od 20.8. 2007 do 26.8. 2007 v Trenčianskych Tepliciach v športovom areáli Baračka. Podujatie je súčasťou kalendára medzinárodných turnajov TEJT (tennis european junior tour).  Spolu sa zúčastnilo 65 hráčov – 41 dievčat  a  24 chlapcov z rôznych krajín (celkovo 7 krajín). O 10 hráčov viac ako minulý rok. Je škoda že neprišli všetci čo boli prihlásení ako hráči hlavne z  Ruska,  Maďarska, a Bieloruska. Zápasy by boli určite atraktívnejšie. Hralo sa na troch antukových dvorcoch, všetky s umelým osvetlením. Povrch bol antuka. Hráči mali k dispozíci celý areál, ako minigolf, bicykle, kolobežky, či basketbal čo využívali počas voľneho času medzi zápasmi. Ďalej mali k dispozícii  esspreso s kompletnými občerstvením počas celého podujatia.

Organizácia bola veľmi dobrá, nezaznamenali sme žiadne vážne problémy a na prekvapenie ani žiadne zranenie počas celého podujatia, čomu môžeme vďačiť hlavne výbornej kvalite dvorcov, ktoré boli po rekonštrukcii. Veľmi dobrú úlohu zohralo aj počasie, ktoré nám, okrem prvého dňa, prialo počas celého podujatia. Denne sa prišlo pozrieť na zápasy okolo 100 až 150 ľudí. Bola to výborná previerka aj pre nových hráčov a študentov Osemročného športového gymnázia v Trenčianskych Tepliciach.

Zišli sa tu výborní hráči z celej Európy, medzi chlapcami dominovali hlavne Poľska a Nemecká výprava. Poliak Lomacki Piotr si vo finále dvojhry poradil zo svojim tímovým spoluhráčom a rivalom Gajewskim Kamilom. V Poľsku sú na 1. a  2. mieste vo svojom ročníku. Obidvaja predvádzali výborný útočný tenis.  Vo štvorhre sa darilo hlavne Nemeckej výprave, ktorá sa stretla až vo finále. Víťazom sa stali Nemci Baumann Daniel a  Schneitter Jakob  nad svojimi tímovými súpermi Prechtelom Sebastianom a Harteisom Johannesom.

Medzi dievčatami dominovali hlavne naše hráčky. Vo dvojhre sa presadila hlavne svojou bojovnosťou  a  trpezlivosťou  hráčka  Kotelešová Barbora, ktorá vo finále zdolala ďaľšiu našu hráčku Frišovú Pavlu. Zo zahraničných sa najďalej dostala do semifinále Talianka Pieri Jessica. Vo finále štvorhry sa proti sebe stretli opäť slovenské dvojice. Zvíťazili Barillová Claudia a Jablonovská Jana, ktoré vo finále zdolali  Frišovú  Pavlu  a  Sorgerovú Michaelu.

Zahraničným hráčom a výpravám sa tu veľmi páčilo, pochvaľovali si hlavne Poľsky, Taliansky a Nemecký tím, či už po organizačnej stránke alebo celkovú atmosféru podujatia a mesta Trenčianskych Teplíc a s ich účasťou na budúci  rok môžeme určite počítať. Ďalej tu boli hráči z krajín ako Moldavsko, Luxembursko, Rusko a Lotyšsko.

Atmosféra medzi hráčmi (účastníkmi) bola vynikajúca. Nevyskytli sa žiadne vážne problémy, ani pri  časovom sklze  zápasov. Všetci účastníci či  víťazi, porazení, tréneri, rodičia a diváci, odchádzali veľmi spokojní, čo dali najavo poďakovaním organizátorom a potvrdením ich účasti aj na budúci rok – ide o tých, ktorí sa budú môcť zúčastniť aj budúci rok, keďže turnaj je do 12 rokov. Veľmi sa im páčilo aj mesto Trenčianske Teplice a  jeho  atmosféra, ale hlavne prekrásna poloha.

Poďakovanie

Veľmi rád by som sa poďakoval ŠK TCTT & SAKI o.z. a  Osemročnému športovému gymnáziu v Trenčianskych Tepliciach, ktorí boli hlavnými organizátormi za to, že organizačne prispeli k tomu, aby podujatie prebehlo v takom pokojnom duchu a spokojnosti všetkých účastníkov. Tiež mestu Trenčianske Teplice. Osobné poďakovanie patrí vrchnému rozhodcovi, aj vďaka nemu bolo podujatie tak úspešné a neboli takmer žiadne problémy, ktoré by narušili priebeh (programu) turnaja.

Daniel Ježík

predseda správnej rady klubu