AKCIE A PODUJATIA

• SMALL LOBIK - VI. ročník (18.8 - 24.8 2008)

• SMALL LOBIK - VI. ročník, 18. - 24. august 2008
          Medzinárodný tenisový turnaj detí do 12 rokov. V predchádzajúcich ročníkoch sa predstavili reprezentanti z česka, Poľska, Talianska, Estónska, Nemecka, a Ruska.

SMALL LOBIK 2008:  Záverečné  zhodnotenie  podujatia

Ide o  VI. ročník medzinárodného tenisového turnaja chlapcov a dievčat do 12 rokov  pod názvom Small Lobik 2008  a pod  záštitou Tennis Europe a  STZ konaný od 18.8. 2008 do 24.8. 2008 v športovom areáli Baračka, ktorý sa nachádza priamo v kúpeľnom parku pri jazierku v Trenčianskych Tepliciach. Podujatie je súčasťou kalendára medzinárodných turnajov TEJT (tennis european junior tour).  Spolu sa zúčastnilo 53 hráčov – 32 dievčat  a  21 chlapcov -  z toho zahraničných 11 hráčov (celkovo z 5 krajín). Hralo sa na troch antukových dvorcoch, všetky s umelým osvetlením. Hráči mali k dispozíci celý areál, ako minigolf, bicykle, kolobežky, či basketbal. Ďalej nové mestské detské ihrisko a člnkovanie na jazierku, čo využívali počas voľného času medzi zápasmi. Účastníci mali k dispozícii  esspreso s kompletnými občerstvením počas celého podujatia. Denne sa prišlo pozrieť na zápasy okolo 50 až 80 ľudí. Atmosféra zápasov bola výborná. Tiež to bola dobrá previerka aj pre hráčov a študentov Súkromného Osemročného športového gymnázia v  Trenčianskych Tepliciach. Najlepšia naša hračka Sindy Kurtinová prehrala už v druhom kole, ale s  finalistkou celého turnaja a  10. hráčkou na Slovensku  Sarah Máriou Jurákovou, po veľmi vyrovnanom zápase 6/4 6/4. Hanka Gergičová prehrala v prvom kole  7/5 6/3 s Martinou  Danášovou (20). Pre ďalšie hráčky, ktoré sa turnaja zúčastnili prvý krát, ako Sára Ježová a Janka Jánošíkova to bola výborná skúsenosť. Sklamaním bola prehra Mateja Holého v prvom kole 6/0 6/1 s  Matúšom Lazarom (27).

Zišli sa tu výborní hráči hlavne zo Slovenska. Štyri dievčatá z prvej desiatky a štyria chlapci z prvej pätnástky. Zo zahraničia prišlo tento rok len jedenásť hráčov. Medzi chlapcami dominovala nemecká výprava, ktorá sa stretla vo finále. Vo finále dominoval Schnaitter Jakob, ktorý zvíťazil nad svoj tréningovým partnerom Sebastianom Prechtelom hladko 6/0 6/2. Naši skončili najlepšie v semifinále a to Hodor Samuel (7) a  Maco Ondrej (5).    Štvorhru vyhrali naši hráči Maco Ondrej a Hodor Samuel. Vo finále porazili  Marcela

Musila (19) a Michala Seleckého (12) 6/2 6/4.

Medzi dievčatami dominovali hlavne naše hráčky. Vo dvojhre sa presadila   Rebecca Šrámková (9), ktorá nestratila počas celého turnaj ani set a vo finále si hladko poradila aj s  ďalšou Slovenkou Sarah Máriou Jurákovou (10) 6/3 6/2. Vo finále štvorhry sa proti sebe stretli opäť slovenské dvojice. Vyhrali finalistky Rebecca Šrámková a Sarah Mária Juráková, ktoré zvíťazili nad Slovenkami Schmiedlovou Kristínou a  Dolákovou Nikolou 6/4 6/0.

Organizačne sa nevyskytli žiadne vážne problémy. Počasie bolo počas celého turnaja vynikajúce, čo sa stalo po prvýkrát za šesť rokov organizácie tohto podujatia, že nepadla ani len jediná kvapka. Ďalej sa nám podarilo odohrať celý turnaj bez akéhokoľvek zranenia. Tým pádom nebol žiadny časový sklz a turnaj sa bez problémov odohral.

Poďakovanie

Veľmi rád by som sa poďakoval ŠK TCTT o.z. a  Osemročnému športovému gymnáziu v Trenčianskych Tepliciach, ktorí boli hlavnými organizátormi za to, že organizačne prispeli k tomu, aby turnaj prebehol bez problémov a  k spokojnosti všetkých účastníkov a divákov. Ďalej mestu Trenčianske Teplice, ktoré tiež prispelo veľkou mierou k úspechu turnaja.