Navigácia

Akcie a podujatia

2009-03-21 School lobik 2009

 

SCHOOL LOBIK 2009

 

 

      V dňoch 21.3   29.3. 2008 sa v tenisovej nafukovacej hale na Baračke v Trenčianskych Tepliciach konal už štvrtý ročník  medzinárodného tenisového turnaja  TEJT  U16  SCHOOL LOBIK 2009. Organizátorom bol Športový klub ŠK TCTT Trenčianske Teplice. Turnaja sa zúčastnilo 91 hráčov z jedenástich krajín. Najviac z Rumunska (8 hráčov) a Maďarska (5 hráčov). Záujem o turnaj bol obrovský. Z tohto dôvodu sme aj zvýšili  kvalifikáciu z 16.  na 24 hráčov. Hralo sa na dvoch antukových dvorcoch.

      

       Tento ročník bol veľmi vyrovnaný a priniesol zaujímavé zápasy hlavne pre divákov. Najvyššie nasadený bol hráč Thiem Dominic z Rakúska,  ktorý je umiestnený v rebríčku TEJT na 12. mieste a hráčka Petržalková Alexandra zo Slovenska, ktorá je v rebríčku TEJT tiež na 12. mieste.

 Víťazom vo dvojhre chlapcov sa stal Barta Balasz Odon z Maďarska, ktorý si vo finále poradil s Viktorom Farkašom (SVK) 6/3  6/3. Barta je jednotka v Maďarsku a v medzinárodnom rebríčku mu patrí 40. miesto. Minimálny počet nevynútených chýb a trpezlivá  hra od základnej čiary mu priniesli úspech. Víťazom vo štvorhre sa stal Barta s Madaraszom  (HUN), ktorý vo finále zdolali Zemana s Faithom (SVK) 6/3  6/4.  Vo finále dievčat sa stretla Šrámková Marta (SVK) a Stamenkovič Dunja (SRB). Zvíťazila v ňom hladko Stamenkovič Dunja  6/1 6/0. Stamenkovič dominovala vo všetkých činnostiach  a nedala súperke žiadnu šancu. Treba však pripomenúť, že Srbka je v medzinárodnom rebríčku na 50. mieste  a  je o dva roky staršia, skúsenejšia. Finále štvorhry dievčat bolo slovenskou záležitosťou. Z víťazstva sa radovali Markušková Antónia s Túmovou Silviou (SVK), ktoré zdolali Petržalkovú Alexandru s Pondušovou  Karolínou  (SVK)  6/3 6/3. Najväčším prekvapením bola Šrámková Marta (SVK), ktorá sa prebojovala až do finále. Vo finále síce hladko prehrala, ale postup do finále si určite zaslúžila a vydrela v troch ťažkých trojsetových zápasoch za sebou.  

 

      Myslím si, že po organizačnej stránke sa nám aj tento rok podaril zabezpečiť turnaj, na veľmi vysokej úrovni. Počas celého podujatia sa nevyskytli žiadne problémy, ktoré by mohli narušiť  priebech  zápasov. Pri  112 zápasov sa nevyskytlo žiadne zranenie, čomu veľmi dopomohla aj výborná kvalita dvorcov. Atmosféra zápasov bola vynikajúca.

V ďalšom ročníku by sme chceli zorganizovať pre hráčov players party s otváracím ceremoniálom turnaja.  Uvidíme.

 

Poďakovanie

 

      Veľmi rád by som sa poďakoval Športovému klubu ŠK TCTT  a Osemročnému športovému gymnáziu v Trenčianskych Tepliciach, ktorí boli hlavnými organizátormi. Tiež mestu Trenčianske Teplice, ktoré podporilo turnaj hlavne propagačne a cenami.    

 

                                  

 

                                                                              Riaditeľ turnaja, Daniel Ježík                                               

Novinky

Kontakt

 • SÚKROMNÉ ŠPORTOVÉ GYMNÁZIUM s osemročným a štvorročným štúdiom
  SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice
 • sekretariat/tel-fax:
  +421 32 655 2677
  +421 911 552 677
  sekretariat@sportovegymnazium.sk

  riaditeľ: +421 911 410 034
  riaditel@sportovegymnazium.sk

  zriaďovateľ: +421 903 451 982
  zriadovatel@sportovegymnazium.sk

  kontaktná osoba pre nábor študentov: +421 905 150 064

Fotogaléria