• HOSPITÁCIE  FUTBALISTOV
          • HOSPITÁCIE FUTBALISTOV

• Futbalisti a futbalistky našej školy sa v tomto období zúčastňujú povinných hospitácií v rámci praxe. Absolvovali 2 hospitačné tréningové jednotky v klube AS Trenčín. Žiaci mali možnosť sledovať kvalitný a profesionálny tréningový proces U 19 a mužov A AS Trenčín. Tréningové jednotky sme spoločne s trénermi analyzovali a vyhodnotili.

Ďakujeme trénerom AS Trenčín / Martin Fabuš a Richard Slezák/ za možnosť nahliadnutia do tréningového procesu.

Tréneri: Stanislav Ďuriš a Katarína Jurgová

• FUTBAL CUP Trenčín

•      Dňa 24. 4. 2019 sme sa zúčastnili okresného finále vo futbale starších žiačok. Do finále sme sa prebojovali  zo základného kola, ktoré sme vyhrali  na ZŠ Hodžovej 17. 4. 2019. V oklieštenej zostave bez Chiary Kamenskej a Sofie Richtarekovej, ktoré sa zranili, sme vybojovali tretie miesto. Finálový turnaj sa konal na umelých ihriskách na ostrove v Trenčíne. Dievčatám gratulujeme ku krásnemu tretiemu miestu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Zostava: Pavlíková – Šimonová, Gráčová, Panáková, Richtareková, Blahovcová, Cmarková, Kamenská, Veličová, Brídová

• GIRL´S DAY 2019

• Po dlhšej pauze sa naše dievčatá zúčastnili „GIRL´S DAY“. Čo je to Girl´s day? Ide o celosvetový deň žien v IT. Každoročne sa koná štvrtý  ŠTVRTOK v štvrtom mesiaci. Tento rok to vyšlo na 25. apríla. IT podniky vo vyše 166 krajinách sveta otvárajú v tento deň svoje brány stredoškoláčkam, ktoré tak majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do čarovného sveta IT. Cieľom tejto aktivity je prezentovať atraktívny odbor IKT (informačno-komunikačných technológií) dievčatám vo veku 15-18 rokov a priblížiť im, aké možnosti  štúdia či práce tento odbor ponúka.

Aj keď nie sme škola orientovaná týmto smerom, záujem o informačné technológie majú aj naše dievčatá. Tento rok sme si vybrali telekomunikačného operátora O2.  Pozreli si ako vyzerá deň v O2, ako prebieha vývoj webu a aplikácii a prečo je big data analýza budúcnosť.  Mohli sa inšpirovať ženami, ktoré pracujú v IT sektore.

Na prednáške sa zúčastnili Eva Šatková, Darina Jančovičová, Nina Šiková a Ema Šiková.

Všetky dievčatá dostali „Certifikát o absolvovaní“. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

__

Daniel Ježík

• Hetrik je na svete

• Ďalší úspech nášho žiaka. Peter Benjamin Privara vyhral tretí turnaj za sebou a ťahá sériu 17 víťazných zápasov v rade. Tentokrát vyhral turnaj TEJT Yason Cup hráčov do 16 rokov v Novom Sade. Druhý nasadený Privara až po finále nestratil set, ale Naď, turnajová dvanástka, mu bol zdatným súperom a o Privarovom víťazstve rozhodol až tajbrejk tretieho setu 6:4, 2:6, 7:6(3).

Gratuľujeme :-)

• Vyzbierali sme 943 EUR na dobrú vec!

• Aj tento rok sme sa zapojili do jedinečnej, verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine, ktorá sa v roku 2019 konala už 23. krát. Každý, kto si včera pripol symbolický narcis, vyjadril svoju podporu ľuďom bojujúcim s rakovinou. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a podporili tento výnimočný projekt. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise

• Dňa 3.4. apríla sa uskutočnili v Košiciach Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise žiakov a žiačok stredných škôl. Už len účasť na týchto majstrovstvách je obrovským úspechom našich žiakov. Predviedli snaživé výkony, ktoré ale na tých najlepších nestačili. Bojovnosť a zanietenosť sa im však nedá uprieť a tak im teda treba poďakovať za vzornú reprezentáciu našej školy. Reprezentovali nás: Daniel Gabriš, Vadym Rurak, Richard Patka. Vedúci družstva bol Mgr. Ján Hudec s trénerom p. D. Zelmanom.

Fotky zo športového podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Rasizmus a extrémizmus v súčasnosti

• Dňa 2. apríla sa na našej škole konala prednáška pod názvom Nebezpečenstvá rasizmu a extrémizmu. Žiaci  spolu s lektorom diskutovali o tom, čo znamená pojem rasizmus, kto sú to extrémisti, aké druhy extrémizmu sa prejavujú v našej spoločnosti,  symbolika extrémizmu, nástrahy narastajúceho extrémizmu v spoločnosti a podobne. Prednáška bola realizovaná organizáciou Slovenské národné stredisko pre ľudské práva s cieľom podpory kritického myslenia mládeže.  Lektorovi – p. Tomášovi Foldesovi ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu! Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Peťo po triumfe v Tepliciach pridal ďalší

• RIJEKA - Po triumfe v Trenčianskych Tepliciach pridal náš žiak a hráč TC Empire Trnava Peter Benjamin Privara ďalší veľký úspech. Tento krát v Chorvátskej Rijeke, kde vyhral medzinárodný tenisový turnaj do 16 rokov. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov :-)

• TESTOVANIE 9

• Celkovo viac ako 41 700 žiakov si v stredu 3. apríla overilo svoje vedomosti z matematiky a slovenčiny v Testovaní 9. Po prvý raz boli popri deviatakoch na základných školách testovaní aj žiaci štvrtého ročníka (kvarty) osemročného vzdelávacieho programu gymnázií, medzi nimi aj naši žiaci. Testovanie 9 sa uskutočnilo na 1448 základných školách a na 123 osemročných gymnáziách.

• Náš žiak László Bénes opäť úspešný

• Stredopoliar László Bénes nabral v poslednom čase v klube Holstein Kiel hernú prax a skúsenosti, preto s ním už v lete počíta tréner Gladbachu Dieter Hecking.

László bol dokonca po jeho vynikajúcom výkone proti Erzbirge Aue, kde strelil dva góly a zaznamenal dve asistencie, zaradený do hry Fifa 2019 od spoločnosti EA Sports.

Blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov!

• "VYČISTIME SI NAŠE MESTO"

• Aj my sme sa zapojili do akcie "VYČISTIME SI NAŠE MESTO"

• 1. kolo prijímacích - talentových skúšok

• Dňa 4.4.2019 sme organizovali 1. kolo prijímacích talentových skúšok. Uchádzači o štúdium na našej škole museli splniť stanovené kritériá pozostávajúce z úspešného zvládnutia pohybových testov a vyhovujúceho výsledku psychodiagnostického testu. Fotky si pozrite vo fotoalbume.

Doplňujúci termín prijímacích skúšok je stanovený na 18.6.2019, náhradný termín na 30.8.2019.