AKCIE A PODUJATIA

• SCHOOL LOBIK - III. ročník (21.3 - 29.3 2008)

• SCHOOL LOBIK - III. ročník, 21. marec - 29. marec 2008
          Medzinárodný tenisový turnaj do 16 rokov. Príležitosť konfrontácie našich hráčov
          a žiakov školy s najlepšími na Slovensku, ale aj s rovesníkmi z Európy. Tretí ročník turnaja v nafukovacej tenisovej hale s dvoma dvorcami a potrebným zázemím.

SCHOOL LOBIK 2008 :  Záverečné  zhodnotenie  podujatia

Tento rok sa konal už tretí ročník medzinárodného tenisového turnaja chlapcov a dievčat do 16 rokov pod záštitou Tennis Europe a STZ, ktorý sa konal od 21.3  do  29.3. 2008 v tenisovej nafukovacej hale na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. Turnaj je súčasťou kalendára medzinárodných turnajov TEJT (tennis european junior tour).  Spolu sa turnaja zúčastnilo 88 hráčov, z toho 37 hráčov bolo zo zahraničia (celkovo 9 krajín). Hralo sa na dvoch antukových dvorcoch.

Myslím si, že po organizačnej stránke sa nám aj tento rok podaril zabezpečiť turnaj, na veľmi vysokej úrovni, ktorá určite spĺňa kritéria organizovania takýchto medzinárodných turnajov. Výborná kvalita dvorcov bola určite najdôležitejším faktorom, čo potvrdzuje aj fakt, že sa tento rok počas celého turnaja nikto nezranil, čo sa pri takýchto dlhých a náročných zápasoch stáva veľmi zriedkavo. Denne sa prišlo pozrieť na zápasy okolo 100 až 150 ľudí. Výbornú atmosféru zvýrazňovali najmä zápasy domácich hráčov z osemročného športového gymnázia a športového klubu TCTT z Trenčianskych Teplíc. Zišli sa tu výborní hráči z celej Európy, najvyššie nasadený bol hráč Krištof Sziklai z Maďarska, ktorý je umiestnený v rebríčku TEJT na 54. mieste a hráčka Rebeca Mitrea z Rumunska, ktorá je v rebríčku na TEJT na 24. mieste.

Hralo sa na veľmi vysokej úrovni. Víťazom vo dvojhre chlapcov sa stal Adrian Partl, ktorý si vo finále poradil s prvým nasadením  Krištofom Sziklaiom  z Maďarska po veľmi hladkom priebehu 6/0 6/1. Vo štvorhre vyhral najvyššie nasadený pár Krištof Sziklai Peter Nagy z Maďarska nad druhým nasadením párom Adamom Laakel a Maciej Winiarz  z Poľska 6/4 6/4.  Finále dievčat bolo slovenskou záležitosťou. Zvíťazila v ňom Viktória Malová nad Danicou Milinkovičovou po dramatickom a vyrovnanom priebehu 7/6  6/4. Vo štvorhre sa radovali z víťazstva Viktória Malová a Simona Parajová, ktoré zdolali Luciu Butkovskú a Antóniu Markuškovú 6/1 7/5. Najväčším prekvapením bol určite Michal Vošček, ktorý sa prebojoval z kvalifikácie až do semifinále, kde ho zastavil až víťaz celého turnaja Adrian Partl.

Poďakovanie

Veľmi rád by som sa poďakoval Športovému klubu TCTT  a Osemročnému športovému gymnáziu v Trenčianskych Tepliciach, ktorí boli hlavnými organizátormi za to, že organizačne prispeli k tomu, aby turnaj prebehol v takom pokojnom duchu a spokojnosti všetkých účastníkov. Tiež mestu Trenčianske Teplice, ktoré  tiež prispelo na tento turnaj, hlavne pri propagácii (každý hráč dostal pri prezentácii taštičku, kde boli prospekty o meste a rôzne darčeky), ale aj v spolupráci pri propagácii turnaja.