NOVINKY

  • Novinky

    • Basketbal SŠ
     • Basketbal SŠ

      15.1.2020 sa naši žiaci zúčastnili  basketbalového turnaja v Trenčíne. V silnej konkurencii sme obsadili 5.miesto. Našu školu reprezentovali A.Šipek,A.Cyprián, D.Gabriš, R.Patka S.Žáčik. Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme. Pozri fotoalbum.

       Výsledky zápasov:

       OA - SSŠŠ TT:   25-18

       SPŠ stav - SSŠŠ TT:   32-10

    • VÝSKUM STREDOŠKOLÁKOV
     • VÝSKUM STREDOŠKOLÁKOV

      16.1.2020 sme sa aj my zapojili do zisťovania rizikového správania stredoškolákov 2. a 3. ročníka

      Tento výskum je oficiálne odsúhlasený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a realizuje sa na celoslovenskej úrovni. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • PREZENTÁCIE V ANGLIČTINE
     • PREZENTÁCIE V ANGLIČTINE

      Rozprávať pred publikom je náročné v rodnom jazyku a nie ešte v cudzom. Rozprávanie je jednou z hlavných zručností ovládania cudzieho jazyka, preto je veľmi dôležité tieto kompetencie rozvíjať nenásilnou a pre študentov atraktívnou formou. Jednou z nich je prezentácia vysnívanej dovolenkovej destinácie. V nej  kladieme dôraz nielen na plynulosť prejavu ale aj na tzv.”accuracy”, správnosť či presnosť použitia gramatických javov a konštrukcií vo vetách.

    • KONVERZÁCIE V ANGLIČTINE
     • KONVERZÁCIE V ANGLIČTINE

         Cieľom výučby cudzieho jazyka je pripraviť študentov na konkrétne životné situácie a využiť svoje vedomosti v reálnom živote. Dňa 16.12.2019 si naši študenti na vlastnom "jazyku" vyskúšali angličtinu v praxi. Naše pozvanie prijal Mr. Jamie Byron z Edinburgu, ktorý sa počas celého vyučovacieho dňa žiakom venoval, pýtal sa, ale aj veľmi ochotne odpovedal na zvedavé otázky študentov. p. Jamie Byrne pôsobí ako lektor anglického jazyka v centre Britskej Rady v Trenčíne.

      Táto celodenná akcia mala u študentov maximálne pozitívny ohlas, o čom  svedčia otázky študentov: "Príde ešte k nám?" 

      Touto cestou sa chceme poďakovať Mr. Jamiemu a zaželať krásne vianočné sviatky na Slovensku.

    • NAŠE DORASTENKY BOLI V TEPLICIACH ÚSPEŠNÉ
     • NAŠE DORASTENKY BOLI V TEPLICIACH ÚSPEŠNÉ

           Posledný novembrový víkend sa v Trenčianskych Tepliciach konal tenisový turnaj dorasteniek.

      Súkromnú strednú športovú školu Trenčianske Teplice a klub ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice reprezentovalo spolu až 8 hráčok z celkového počtu 21 hráčok. Turnaj hodnotím ako veľmi úspešný, pretože naše hráčky neboli len do počtu. Vo dvojhre sme mali zastúpenie vo finále a dvojnásobne v semifinále. Vo finále prehrala žiačka našej školy Ashley Krajčovičová (LTC Leopoldov) s druhou nasadenou Kaňovskou 4:6, 0:6 a v semifinále si Kaňovská poradila aj s našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) 6:2, 6:2. Vo štvorhre sme mali vo finále trojnásobné zastúpenie. Vyhrali naše dievčatá Chiara Kamenská (ŠA Trenčianske Teplice) a Kristína Danišková (SSŠŠ Trenčianske Teplice) nad našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) a Michaela Gedayová (TK Slávia SPU Nitra) 1:6, 6:3, 10:5. Ostatné hráčky však tiež podali kvalitné a bojovné výkony. Možno ešte toho srdiečka trochu pridať a aj to šťastie sa potom prikloní.

      VÝSLEDKY:   dvojhra      štvorhra

      Náš klub a školu reprezentovali:

      Ashley Krajčovičová

      Vladimíra Pavlíková

      Chiara Kamenská

      Nina Veličová

      Kristína Danišková

      Nina Šimonová

      Emma Lapšová

      Alexandra Blahovcová

      Za vzornú reprezentáciu klubu a školy sa chcem poďakovať všetkým dievčatám a zároveň im popriať veľa šťastia na ďalších turnajoch. Zimná sezóna začína a ak budú pokračovať svedomite v príprave, výsledky sa určite dostavia. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      ---

      Daniel Ježik, tréner a organizátor turnaja

    • Naši žiaci opäť postúpili na Majstrovstvá SR
     • Naši žiaci opäť postúpili na Majstrovstvá SR

      O ďalší skvelý úspech našej školy sa postarali žiaci stolného tenisu. Dňa 20.11.2019 vo Veľkých Uherciach po výbornom výkone porazili postupne Gymnázium Dubnica n./Váhom a Obchodnú akadémiu Prievidza a vybojovali si postup na MSR, ktoré sa uskutočnia v budúcom roku  v apríli v Bratislave.

      Aj keď sme boli oslabení o najlepšieho hráča - Filipa Delinčáka, ktorý práve v Bangkoku štartuje ako jediný reprezentant SR na Majstrovstvách sveta juniorov podali naši študenti zodpovedný výkon a po skončení turnaja sa oprávnene radovali z postupu.

      Reprezentovali nás:

      Gabriš Daniel

      Rurak Vadym

      Patka Richard

      Pšenka Martin

      Výsledky:

      SSŠŠ Tr.Teplice x Obchodná akadémia Prievidza                3 : 1

      SSŠŠ Tr.Teplice x Gymnázium Dubnica n/Váhom               3 : 0

       

      Veľká vďaka patrí nielen hráčom, ale aj trénerom p. Zelmanovi a p. Hudecovi, ktorí trénujú chlapcov a majú podiel na tomto úspechu.

      Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu našej školy a držíme palce na MSR, kde by sme chceli získať historickú prvú medailu pre našu školu. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • WINTER CUP
     • WINTER CUP

      ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice pod záštitou STZ Vás pozýva na tenisový turnaj jednotlivcov v  kategórii DORASTENKY. Turnaj sa uskutoční v dňoch od 30. novembra do 2. decembra 2019 v čase od 9:00 hod v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. 

      Prajeme Vám príjemný športový zážitok.

    • Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín je naša žiačka
     • Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín je naša žiačka

      „Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín“ sa stala Sofia Richtárechová z tímu žiačok do pätnásť rokov. V úspešnom projekte, ktorý odštartoval pred niekoľkými rokmi, ocenili už takmer stovku hráčov a hráčok. 

      Nádejná futbalistka si rovnako ako všetci jeho predchodcovia vyskúšala tréningovú jednotku s prvým tímom AS Trenčín. „Tréning bol super. Som rada, že som si to mohla vyskúšať,“ povedala Richtárechová. „Je to výborná strelkyňa zo všetkých vzdialeností. Hoci ju trochu pribrzdilo zranenie, jej prístup je stopercený". Fotky si môžete pozrieť vo FOTOALBUME školy.

       

      Gratulujeme!

    • Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT
     • Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT

           Milí študenti a rodičia,

      od nového školského roka 2019/2020 sme na našej škole vytvorili novú pozíciu „Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT“ (informačno-komunikačné technológie). Učiteľ na tejto pozícii má za hlavnú úlohu koordinovať a zlepšiť komunikáciu medzi študentami (štúdujúcim aj prostredníctvom IKT) a učiteľmi. Na zlepšení využitia IKT v procese vzdelávania na našej škole priebežne pracujeme. Pre viac informácii kliknite na odkaz. V prípade potreby a doplňujúcich otázok môžete kontaktovať priamo koordinátora, alebo školu.

      Tešíme sa na spoluprácu.

      ---

      Vedenie školy

    • Okresné kolo v Aerobiku
     • Okresné kolo v Aerobiku

      Žiačky našej školy sa dňa 24.10.2019 zúčastnili Okresného kola v aerobiku. Súťaž sa konala na Obchodnej akadémii  v Trenčíne a našu školu reprezentovali žiačky Martina Tórvenyiová, Ema Cmarková, Vierka Mazánová a Anna  Juzeková. Súťažilo sa v štyroch kategóriách – Basic Aerobic, Power  joga, Body work a Zumba. Súťaže sa zúčastnilo približne 70 žiakov a žiačok z celého okresu. V tejto konkurencii postúpila do krajského kola aj naša žiačka Martina Tórvenyiová. Dievčatá podali výborné športové výkony a vzorne reprezentovali našu školu. Krajské kolo v aerobiku sa bude konať 13.11.2019 v Trenčíne a našej žiačke Martine budeme držať palce, aby postúpila aj na Majstrovstvá Slovenska rovnako ako  minulý rok.      

    • Okresné kolo vo futbale SŠ
     • Okresné kolo vo futbale SŠ

      Dňa 15.10 sme sa zúčastnili okresného kola vo futsale žiakov stredných škôl. V skupine sme hrali iba jeden zápas, ktorý nám výsledkovo nevyšiel. Počas celého zápasu sme dominovali, ale Obchodná akadémia nás potrestala za každú našu stratu lopty a prehrali sme 4-2 . Góly Cyprián 2.

      Našu školu reprezentovali -Richard Patka, Filip Dráb, Adam Cyprián, Martin Lehotský, Lukáš Brandys , Nikolas Valo, Klaudius Javor, Csaba Biricz ,Branislav Rybička.

    • Stolnotenisový turnaj v Trenčianskej Teplej
     • Stolnotenisový turnaj v Trenčianskej Teplej

      Dňa 8.10.2019 sa na ZŠ v Trenčianskej Teplej uskutočnil stolnotenisový turnaj žiakov a žiačok základných škôl a 10.10.2019 nasledoval turnaj žiakov a žiačok stredných škôl.

       

      V kategórii základných škôl nás reprezentovali žiačky – Chiara Kamenská, Nina Šimonová, Soňa PanákováElisa Kunková  a žiaci – Klaudius Javor a David Dohňanský. Žiačky hladko postúpili do finále a skončili na peknom 2. mieste.  Vzhľadom k nižšej účasti našich žiakov v chlapčenskej kategórii naši chlapci postup do vyššej súťaže neprebojovali. 

      Výsledky turnaja ZŠ:

      Žiačky:

      1. ZŠ Trenčianske Jastrabie
      2. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      3. ZŠ Trenčianska Teplá
      4. ZŠ Dolná Súča
      5. ZŠ Hodžova
      6. ZŠ Dlhé Hony
      7. ZŠ Kubranská
      8. ZŠ J. P. Nemšová
      9. Kat. spoj. Škola Nemšová

      Žiaci:

      1. ZŠ Hodžova
      2. ZŠ Novomeského
      3. ZŠ A. B. Trenčianske Teplice
      4. ZŠ Dolná Poruba
      5. ZŠ J. P. Nemšová
      6. ZŠ Na dolinách
      7. ZŠ Kubranská
      8. ZŠ Veľkomoravská
      9. ZŠ Trenčianske Jastrabie
      10.  SSŠŠ Trenčianske Teplice
      11. Kat. spoj. škola Nemšová
      12. ZŠ Dolná Súča

       

      V kategórii stredných škôl sa súťaže zúčastnili žiačky – Nina Šiková, Ema ŠikovaSofia Gabrišová a žiaci – Daniel Gabriš, Richard Patka, Vadim RurakMartin Pšenka.

      Chlapci získali krásne prvé miesto a vybojovali si tak postup do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 7.11.2019 opäť v Trenčianskej Teplej. Dievčatá dosiahli štvrté miesto a taktiež podali   pekné športové výsledky.

       

      Výsledky turnaja SŠ

      Žiačky:

      1. OA Trenčín
      2. SOŠ ped. Trenčín
      3. GĽŠ Trenčín
      4. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      5. SOŠ O a S Trenčín
      6. SPŠ stav. Trenčín
      7. SG Futurum Trenčín
      8. SZŠ Trenčín

      Žiaci

      1. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      2. GĽŠ Trenčín
      3. SPŠ stav. Trenčín
      4. SOŠ pod Sokolice Trenčín
      5. SOŠ O a S Trenčín
      6. SOŠ L.-T. Trenčín
      7. ŠUP Trenčín
      8. SG Futurum Trenčín
      9. SZŠ Trenčín
      10. OA Trenčín

      Všetkým zúčastneným študentom  ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, bojové športové výkony a slušné správanie.

    • WORKSHOP – Manažment kvality
     • WORKSHOP – Manažment kvality

      Dňa 17.10. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili workshopu Manažment kvality.

      Prednášku viedol doc. Ing Zdenko Stacho, Phd. Prednáška bola zameraná na aplikáciu manažérskych zručností, komunikáciu a ďalšie možnosti štúdia po ukončení strednej športovej školy. Na záver prednášky výchovná poradkyňa  prezentovala možností študentov po maturite  ,,Kam po strednej škole,,  

       

      Dúfam, že sa naši budúci absolventi rozhodnú správne a úspešne aplikujú svoje nadobudnuté schopnosti a zručnosti v praxi.

       

      Výchovný poradca 

      Mgr. Katarína Jurgová

    • OZNAM
     • OZNAM

      Dňa 3.10.2019 (štvrtok) sa uskutoční náhradný termín obhajoby kvalifikačných prác.

      Harmonogram nájdete na web stránke učiteľky Jurgovej.  

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat@sportovegymnazium.sk
    • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice
    • 37922866
    • 2022074615
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje