NOVINKY

  • Novinky

    • Aká je povinnosť zákonného zástupcu žiaka?
     • Aká je povinnosť zákonného zástupcu žiaka?

      Milí rodičia, 

      podľa posledného "Manuálu covid školského semaforu pre stredné školy" zverejneného 13.5. má zákonný zástupca žiaka tieto povinnosti:

      Zákonný zástupca:

      a) Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do strednej školy a pri odchode žiaka zo strednej školy (prekrytie horných dýchacích ciest vhodne zvolenými osobných ochrannými pomôckami alebo jej stanovenými ekvivalentami v súlade s aktuálne platnými opatreniami ÚVZ SR, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

      b) Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška/ respirátor (náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.

      c) Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej strednej školy, internátu - na školský rok 2020/2021.

      d) Predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka do strednej školy v trvaní 3 a viac dní po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti (Príloha č. 4). Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

      e) V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok nemôže dieťa navštevovať školu. V prípade neprítomnosti žiaka v škole a školskom zariadení z dôvodu:

      1) podozrenia na ochorenie COVID-19 (označený ako „Úzky kontakt“ RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom)

      2) ochorenia na COVID-19 (potvrdené ochorenie RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom) Strana 6 z 17 predloží pri návrate žiaka do školy "Potvrdenie o chorobe" vydané len všeobecným lekárom pre deti a dorast alebo u plnoletých žiakov všeobecným lekárom pre dospelých (u ktorých je žiak v starostlivosti), a to bez ohľadu na dĺžku trvania jeho neprítomnosti.

       

      Ďakujeme, že môžeme spoločnými silami prispieť k návratu detí do školy.

       

    • Od 17.5. ideme všetci do školy!
     • Od 17.5. ideme všetci do školy!

      Konečne dobrá správa, od pondelka 17.5. nastupujú všetci žiaci školy na prezenčnú výučbu. 

      Naďalej sa však budeme striktne riadiť školským semaforom a športovým covid automatom.

      Nástup do školy je v pondelok o 8.00 hod,. 1. a 2. hodina bude s triednym učiteľom (privítanie, odozvdanie čipových príveskov pre vstup do školy, úvodné pokyny), potom športový blok do 12.00 hod., prosím, prineste si športové oblečenie a obuv.

      Od utorka budeme pokračovať podľa rozvrhu platného pred pandémiou, rozvrh bude zverejnený na stránke školy.

      V prípade záujmu o obedy sa dopredu nahláste v ŠJ.

      Dôležité!!!

      Žiaci už nemajú povinnosť preukázať sa negatívnym testom, je ale potrebné odovzdať pri vstupe do školy vyplnené a podpísané Vyhlásenie o bezinfekčnosti, bez ktorého nemožno vstúpiť do budovy školy.


      Za neplnoletých žiakov vypisujú vyhlásenie ich zákonní zástupcovia, plnotetí žiaci podpíšu vyhlásenie sami:

      Vyhlásenie o beinfekčnosti -zak. zastupca / plnoletý žiak


      Žiaci majú naďalej povinnosť mať počas školského dňa mať prekryté ústa a nos rúškom alebo respirátorom.


      TEŠÍME SA NA VÁS :)


    • Aký bude náš život o rok? O dva? O tri?
     • Aký bude náš život o rok? O dva? O tri?

      Túto otázku si kladú mnohí z nás, ale asi najviac sa dotýka mladých ľudí, ktorí práve končia jednu etapu svojho života a na základe skúseností z posledného roka, ktorý do našich životov priniesol veľa zmien, sa rozhodujú, ktorým smerom sa ubrať ďalej.

      Pozrite si na krátky výber z predstáv našich maturantov, kde vidia seba a svoju rodinu o päť rokov, ktoré prezentovali na hodinách anglického jazyka. Maturita sa síce zrušila ale vzdelávanie sa nekončí. Je to predsa neoddeliteľná súčasť života!

    • 1. kolo prijímacích talentových skúšok
     • 1. kolo prijímacích talentových skúšok

      Prvé kolo priímacích talentových skúšok je úspešne za nami. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na ich organizácii. Uchádzači o štúdium podali výborné športové výkony a veľmi sa snažili i pri absolvovaní psychotestov. 

    • Absolvent SSŠŠ Trenčianske Teplice Milan Škriniar je majstrom Serie A! Inter Miláno po 11 rokoch oslavuje scudetto
     • Absolvent SSŠŠ Trenčianske Teplice Milan Škriniar je majstrom Serie A! Inter Miláno po 11 rokoch oslavuje scudetto

      O prvom scudette pre "nerazzurri" od roku 2010 rozhodla remíza Atalanty Bergamo na ihrisku Sassuola Calcio 1:1 v 34. kole Serie A, po ktorej už vedúci Inter nemôže v tabuľke nik predstihnúť.

      Zverenci trénera Antonia Conteho majú štyri kolá pred koncom 13-bodový náskok na Bergamo, Neapol aj mestského rivala AC Miláno. Inter získal 19. majstrovský titul v klubovej histórii.

      Ide o aj veľký úspech Slováka, 26-ročný stopér Škriniar je jedným z mála futbalistov spod Tatier, ktorý vyhral elitnú európsku ligu. Titul v jednej zo štyroch najlepších líg sveta (Anglicko, Španielsko, Taliansko, Nemecko) sa podarilo v samostatnosti Slovenska doteraz vyhrať len dvom hráčom. Španielsku La Ligu v roku 1994 Petrovi Dubovskému a nemeckú Bundesligu v roku 2009 Petrovi Pekaríkovi.

    • Prijímacie talentové skúšky
     • Prijímacie talentové skúšky

      Vážení uchádzači o štúdium, prijímacie talentové skúšky sa na našej škole uskutočnia 5.5.2021 o 8.30 hod.

      Presný harmonogram dostane každý prihlásený uchádzač mailom.

      Druhé kolo prijímacích skúšok sa bude konať o týždeň, dňa 12.5.2020 o 8.30 hod. 

      Tešíme sa na vás :)

    • KINESS - školský časopis
     • KINESS - školský časopis

      Milí žiaci, rodičia, čitatelia,

      predstavujeme Vám druhé číslo nášho školského časopisu KINESS, v ktorom sa dozviete, aké úspechy dosiahli naši športovci, ako trávia čas študenti počas lockdownu a tiež si môžete prečítať rozhovor s niektorými z našich pedagógov. Okrem toho sa môžete inšpirovať s prípravou obedu, po ktorom nemusíte mať žiadne výčitky ;). Želáme príjemné čítanie! 

    • Molčan postúpil do hlavnej súťaže 
     • Molčan postúpil do hlavnej súťaže 

      Náš študent a úspešný tenista Alex Molčan postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 80 v talianskom Ríme (44 820 EUR, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie, ktoré bolo kvôli dažďu prerušené a natiahnuté do dvoch dní, si poradil s najvyššie nasadeným Uzbekom Denisom Istominom 6:3, 3:6, 6:1.

    • Kiara Žabková získala titul
     • Kiara Žabková získala titul

      Naša žiačka Kiara Žabková získala titul vo štvorhre na turnaji TE3 hráčov do 14 rokov v chorvátskom Vinkovci. Spolu s Češkou Alenou Kovačkovou v pozícii najvyššie nasadeného páru zdolali vo finále domáce trojky pavúka Biondičovú s Miškovičovou 1:6, 7:6(6), 13-11. Okrem titulu v debli si Žabková pripísala aj semifinále vo dvojhre. V tom nestačila na druhú nasadenú Nemku Nastasiju Nesterovicovú a napokon prehrala 3:6, 2:6.

    • Od pondelka 12.4. maturanti opäť v škole !
     • Od pondelka 12.4. maturanti opäť v škole !

      Od pondelka 12.4.2021 začína prezenčná výučba pre žiakov maturitných ročníkov (triedy 4.ŠA a VIII.OA). 

      Žiaci týchto tried sú pri vstupe do školy povinní preukázať sa negatívnym antigénovým testom alebo PCR testom.

      Vyučovanie bude od 12.4. pokračovať podľa rozvrhu uverejnenom na webovej stránke školy pod názvom ROZVRH OD 12.4.2021.

    • What If ..... ?
     • What If ..... ?

      Maturita, tradičná „skúška dospelosti“ bola zrušená i tento školský rok. Pre niekoho úľava, pre iných pocit určitého sklamania, pretože sa na tento dôležitý moment dospievania pripravovali od začiatku školského roka. Vzdelávací program našej strednej športovej školy je zameraný na prípravu žiakov so športovým nadaním pre štúdium na vysokej škole a pre výkon povolaní a odborných činností v športe. Najvhodnejšou kombináciou je prepájanie teórie so životom prípadne simulovanie reálnych životných situácií. V tomto spočívala príprava našich študentov na ústnu skúšku z anglického jazyka, ktorá zahŕňala sčasti teóriu daných maturitných tém ale najmä aplikáciu vlastných skúseností a zážitkov. Jedným z príkladov slúži prepojenie témy „ Role models and Ideals“ , kde študenti na základe vlastnej skúsenosti prezentovali osobnosti, ktoré v ich životoch zohrali dôležitú úlohu. A keďže naši študenti sú aktívni športovci, skúste si zatipovať, kto sú ich „Idoly?“  Možno budete sami prekvapení.

    • SME ONLINE
     • SME ONLINE

           Súčasná situácia vo svete i u nás  otočila naše životy a zabehnuté denné rutiny naruby. Ráno vstať, obliecť sa a ísť do školy bolo pre nás absolútnou samozrejmosťou. Pod vplyvom súčasných okolností sa postupne stalo to, že naša škola sa nezačína zvonením školského zvončeka ale zapínaním počítačov, telefónov či tabletov a pripájaním sa na vyučovacie hodiny cez rôzne platformy. Zrazu sa zo študentských izieb stali zároveň triedy, v ktorých trávia študenti väčšiu časť dňa. To, že online výučba má svoje výhody i nevýhody a študenti by si mali vytvoriť svoj vlastný časový harmonogram bola veľmi atraktívna téma, ktorej sa venovali naši študenti na hodinách anglického jazyka. Vo svojich prezentáciách porovnávali aké by mali byť ideálne podmienky a očakávania podľa odborníkov, rodičov a učiteľov Vs ako to v realite funguje u nich doma. Každopádne, mnohí z nich dokážu počas vyučovania robiť aj niekoľko ďalších činností, čím dokázali vložiť do svojich prezentácií značnú dávku humoru.  A čo Váš online deň?

    • Slovenský Federer?
     • Slovenský Federer?

      Mimoriadne nadaný športovec a náš študent. Peter Privara o prvom bode do ATP a Rafa Nadalovi. Koľko peňazí potrebuje ročne? Peťo, držíme palce!

    • Futbalisti napriek mladému veku hrávajú najvyššie súťaže
     • Futbalisti napriek mladému veku hrávajú najvyššie súťaže

           Našu školu navštevuje viacero kvalitných hráčov, ktorí sú veľmi talentovaní. Máme široké zastúpenie klubov prvej a druhej ligy, kde naši žiaci, aj keď vekovo mladší, pravidelne nastupujú a hrajú futbal na profesionálnej úrovni. Naša škola spolupracuje s Akadémiami MŠK Žilina, DAC Dunajska streda, AS Trenčín, FK Dubnica nad Váhom a vytvára vďaka nášmu zriaďovateľovi a pod vedením profesionálnych trénerov pre našich študentov výborné podmienky.

      1 liga:

      Valjent Martin – RCD Mallorca

      Čmelík Lukáš - MFK Karviná

      Slaninka Martin – ŠKF Sereď

      2. liga:

      Cyprian Adam – FK Dubnica nad Váhom

      Szetei Filip – KFC Komárno

      Veselovsky Dominik – FC ŠTK 1914 Šamorín

      Steinhubel Kristián - FK Fotbal Třinec

    • Naši reprezentanti na turné v Južnej Amerike
     • Naši reprezentanti na turné v Južnej Amerike

      Nitrianska tenistka a žiačka našej školy sedemnásťročná Bianca Behúlová sa už viac ako rok pripravuje v NTC. V utorok 2. februára odletela so svojim trénerom Ivanom Košecom do Južnej Ameriky na juniorské turnaje série ITF1 a ITF JA. Spolu s Biancou do Ameriky odcestovali aj ďalší naši žiaci Radka ZelníčkováPeter Benjamin Privara. Spoločne sa v meste Salinas budú pripravovať na turnajovú šnúru v Ekvádore v meste Salinas. Ďalej sa presunú na turnaje do Paraguaja a Brazílie.

      Naše mladé nádeje budú pod vedením svojich trénerov zbierať skúsenosti zo sveta tenisu.

      Všetkým držíme palce a veríme že budú úspešne reprezentovať nie len našu školu, svoje kluby, ale aj Slovensko.

      Zdroj: https://mynitra.sme.sk/c/22590928/behulova-prebrazdi-juznu-ameriku.html

    • Peťo Privara získal prvé body medzi mužmi.
     • Peťo Privara získal prvé body medzi mužmi.

      Prechod medzi mužov sa nášmu žiakovi a talentovanému tenistovi Petrovi Benjamínovi Privarovi podaril. Stačilo mu nato päť zápasov, aby získal prvé body do mužského rebríčka ITF. Ešte vlani hrával na juniorských turnajoch do 16 rokov, kde potvrdil svoj obrovský talent a potenciál a zaslúžene ukončil tenisový rok 2020 na poste európskej jednotky. Po tom, ako absolvoval sústredenie v akadémii Rafaela Nadala, rozhodol sa v dejisku vyskúšať štart aj na mužských turnajoch ITF.

      Na prvom z nich prehral v druhom kole kvalifikácie, na druhom však úspešne vyhral kvalifikáciu, pričom v druhom kole si poradil aj so synom Toniho Nadala (Rafovho strýka a bývalého dlhoročného trénera). V hlavnej súťaži na neho čakal skúsený dvadsaťšesťročný Čech Václav Šafránek, ktorému v minulosti patrila 191. priečka rebríčka ATP. Privara mu dovolil uhrať iba šesť gemov. V druhom kole síce prehral s Francúzom De Schepperom 62 63, ale prvé body získal už na svojom druhom turnaji. A to je sľubný začiatok medzi mužmi..

      Peťovi gratulujeme a držíme palce na ďalších turnajoch. 

    • ČESKA EXTRALIGA V STOLNOM TENISE
     • ČESKA EXTRALIGA V STOLNOM TENISE

      Náš žiak Filip Delinčák, reprezentant SR v stolnom tenise a momentálne najväčší talent v tomto športe na Slovensku aj napriek zlej situácii (aktuálne sa u nás netrénuje a nehrajú sa žiadne súťaže) naďalej trénuje  a zbiera obrovské skúsenosti v českej extralige mužov, konkrétne za ostravský klub "TTC Ostrava". Ako sa mu darí sa môžete presvedčiť naživo, alebo zo záznamu na jeho stránke https://www.filipdelincak.sk/. Držíme  palce a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy.

       

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat/tel-fax:
     +421 32 655 2677
     +421 911 552 677
     sekretariat@sportovegymnazium.sk

     riaditeľ: +421 911 410 034
     riaditel@sportovegymnazium.sk
     zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice
     914 51 Trenčianske Teplice
     Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje