NOVINKY

  • Novinky

    • NAŠE DORASTENKY BOLI V TEPLICIACH ÚSPEŠNÉ
     • NAŠE DORASTENKY BOLI V TEPLICIACH ÚSPEŠNÉ

           Posledný novembrový víkend sa v Trenčianskych Tepliciach konal tenisový turnaj dorasteniek.

      Súkromnú strednú športovú školu Trenčianske Teplice a klub ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice reprezentovalo spolu až 8 hráčok z celkového počtu 21 hráčok. Turnaj hodnotím ako veľmi úspešný, pretože naše hráčky neboli len do počtu. Vo dvojhre sme mali zastúpenie vo finále a dvojnásobne v semifinále. Vo finále prehrala žiačka našej školy Ashley Krajčovičová (LTC Leopoldov) s druhou nasadenou Kaňovskou 4:6, 0:6 a v semifinále si Kaňovská poradila aj s našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) 6:2, 6:2. Vo štvorhre sme mali vo finále trojnásobné zastúpenie. Vyhrali naše dievčatá Chiara Kamenská (ŠA Trenčianske Teplice) a Kristína Danišková (SSŠŠ Trenčianske Teplice) nad našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) a Michaela Gedayová (TK Slávia SPU Nitra) 1:6, 6:3, 10:5. Ostatné hráčky však tiež podali kvalitné a bojovné výkony. Možno ešte toho srdiečka trochu pridať a aj to šťastie sa potom prikloní.

      VÝSLEDKY:   dvojhra      štvorhra

      Náš klub a školu reprezentovali:

      Ashley Krajčovičová

      Vladimíra Pavlíková

      Chiara Kamenská

      Nina Veličová

      Kristína Danišková

      Nina Šimonová

      Emma Lapšová

      Alexandra Blahovcová

      Za vzornú reprezentáciu klubu a školy sa chcem poďakovať všetkým dievčatám a zároveň im popriať veľa šťastia na ďalších turnajoch. Zimná sezóna začína a ak budú pokračovať svedomite v príprave, výsledky sa určite dostavia. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      ---

      Daniel Ježik, tréner a organizátor turnaja

    • Naši žiaci opäť postúpili na Majstrovstvá SR
     • Naši žiaci opäť postúpili na Majstrovstvá SR

      O ďalší skvelý úspech našej školy sa postarali žiaci stolného tenisu. Dňa 20.11.2019 vo Veľkých Uherciach po výbornom výkone porazili postupne Gymnázium Dubnica n./Váhom a Obchodnú akadémiu Prievidza a vybojovali si postup na MSR, ktoré sa uskutočnia v budúcom roku  v apríli v Bratislave.

      Aj keď sme boli oslabení o najlepšieho hráča - Filipa Delinčáka, ktorý práve v Bangkoku štartuje ako jediný reprezentant SR na Majstrovstvách sveta juniorov podali naši študenti zodpovedný výkon a po skončení turnaja sa oprávnene radovali z postupu.

      Reprezentovali nás:

      Gabriš Daniel

      Rurak Vadym

      Patka Richard

      Pšenka Martin

      Výsledky:

      SSŠŠ Tr.Teplice x Obchodná akadémia Prievidza                3 : 1

      SSŠŠ Tr.Teplice x Gymnázium Dubnica n/Váhom               3 : 0

       

      Veľká vďaka patrí nielen hráčom, ale aj trénerom p. Zelmanovi a p. Hudecovi, ktorí trénujú chlapcov a majú podiel na tomto úspechu.

      Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu našej školy a držíme palce na MSR, kde by sme chceli získať historickú prvú medailu pre našu školu. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • WINTER CUP
     • WINTER CUP

      ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice pod záštitou STZ Vás pozýva na tenisový turnaj jednotlivcov v  kategórii DORASTENKY. Turnaj sa uskutoční v dňoch od 30. novembra do 2. decembra 2019 v čase od 9:00 hod v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. 

      Prajeme Vám príjemný športový zážitok.

    • Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín je naša žiačka
     • Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín je naša žiačka

      „Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín“ sa stala Sofia Richtárechová z tímu žiačok do pätnásť rokov. V úspešnom projekte, ktorý odštartoval pred niekoľkými rokmi, ocenili už takmer stovku hráčov a hráčok. 

      Nádejná futbalistka si rovnako ako všetci jeho predchodcovia vyskúšala tréningovú jednotku s prvým tímom AS Trenčín. „Tréning bol super. Som rada, že som si to mohla vyskúšať,“ povedala Richtárechová. „Je to výborná strelkyňa zo všetkých vzdialeností. Hoci ju trochu pribrzdilo zranenie, jej prístup je stopercený". Fotky si môžete pozrieť vo FOTOALBUME školy.

       

      Gratulujeme!

    • Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT
     • Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT

           Milí študenti a rodičia,

      od nového školského roka 2019/2020 sme na našej škole vytvorili novú pozíciu „Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT“ (informačno-komunikačné technológie). Učiteľ na tejto pozícii má za hlavnú úlohu koordinovať a zlepšiť komunikáciu medzi študentami (štúdujúcim aj prostredníctvom IKT) a učiteľmi. Na zlepšení využitia IKT v procese vzdelávania na našej škole priebežne pracujeme. Pre viac informácii kliknite na odkaz. V prípade potreby a doplňujúcich otázok môžete kontaktovať priamo koordinátora, alebo školu.

      Tešíme sa na spoluprácu.

      ---

      Vedenie školy

    • Okresné kolo v Aerobiku
     • Okresné kolo v Aerobiku

      Žiačky našej školy sa dňa 24.10.2019 zúčastnili Okresného kola v aerobiku. Súťaž sa konala na Obchodnej akadémii  v Trenčíne a našu školu reprezentovali žiačky Martina Tórvenyiová, Ema Cmarková, Vierka Mazánová a Anna  Juzeková. Súťažilo sa v štyroch kategóriách – Basic Aerobic, Power  joga, Body work a Zumba. Súťaže sa zúčastnilo približne 70 žiakov a žiačok z celého okresu. V tejto konkurencii postúpila do krajského kola aj naša žiačka Martina Tórvenyiová. Dievčatá podali výborné športové výkony a vzorne reprezentovali našu školu. Krajské kolo v aerobiku sa bude konať 13.11.2019 v Trenčíne a našej žiačke Martine budeme držať palce, aby postúpila aj na Majstrovstvá Slovenska rovnako ako  minulý rok.      

    • Okresné kolo vo futbale SŠ
     • Okresné kolo vo futbale SŠ

      Dňa 15.10 sme sa zúčastnili okresného kola vo futsale žiakov stredných škôl. V skupine sme hrali iba jeden zápas, ktorý nám výsledkovo nevyšiel. Počas celého zápasu sme dominovali, ale Obchodná akadémia nás potrestala za každú našu stratu lopty a prehrali sme 4-2 . Góly Cyprián 2.

      Našu školu reprezentovali -Richard Patka, Filip Dráb, Adam Cyprián, Martin Lehotský, Lukáš Brandys , Nikolas Valo, Klaudius Javor, Csaba Biricz ,Branislav Rybička.

    • Stolnotenisový turnaj v Trenčianskej Teplej
     • Stolnotenisový turnaj v Trenčianskej Teplej

      Dňa 8.10.2019 sa na ZŠ v Trenčianskej Teplej uskutočnil stolnotenisový turnaj žiakov a žiačok základných škôl a 10.10.2019 nasledoval turnaj žiakov a žiačok stredných škôl.

       

      V kategórii základných škôl nás reprezentovali žiačky – Chiara Kamenská, Nina Šimonová, Soňa PanákováElisa Kunková  a žiaci – Klaudius Javor a David Dohňanský. Žiačky hladko postúpili do finále a skončili na peknom 2. mieste.  Vzhľadom k nižšej účasti našich žiakov v chlapčenskej kategórii naši chlapci postup do vyššej súťaže neprebojovali. 

      Výsledky turnaja ZŠ:

      Žiačky:

      1. ZŠ Trenčianske Jastrabie
      2. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      3. ZŠ Trenčianska Teplá
      4. ZŠ Dolná Súča
      5. ZŠ Hodžova
      6. ZŠ Dlhé Hony
      7. ZŠ Kubranská
      8. ZŠ J. P. Nemšová
      9. Kat. spoj. Škola Nemšová

      Žiaci:

      1. ZŠ Hodžova
      2. ZŠ Novomeského
      3. ZŠ A. B. Trenčianske Teplice
      4. ZŠ Dolná Poruba
      5. ZŠ J. P. Nemšová
      6. ZŠ Na dolinách
      7. ZŠ Kubranská
      8. ZŠ Veľkomoravská
      9. ZŠ Trenčianske Jastrabie
      10.  SSŠŠ Trenčianske Teplice
      11. Kat. spoj. škola Nemšová
      12. ZŠ Dolná Súča

       

      V kategórii stredných škôl sa súťaže zúčastnili žiačky – Nina Šiková, Ema ŠikovaSofia Gabrišová a žiaci – Daniel Gabriš, Richard Patka, Vadim RurakMartin Pšenka.

      Chlapci získali krásne prvé miesto a vybojovali si tak postup do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 7.11.2019 opäť v Trenčianskej Teplej. Dievčatá dosiahli štvrté miesto a taktiež podali   pekné športové výsledky.

       

      Výsledky turnaja SŠ

      Žiačky:

      1. OA Trenčín
      2. SOŠ ped. Trenčín
      3. GĽŠ Trenčín
      4. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      5. SOŠ O a S Trenčín
      6. SPŠ stav. Trenčín
      7. SG Futurum Trenčín
      8. SZŠ Trenčín

      Žiaci

      1. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      2. GĽŠ Trenčín
      3. SPŠ stav. Trenčín
      4. SOŠ pod Sokolice Trenčín
      5. SOŠ O a S Trenčín
      6. SOŠ L.-T. Trenčín
      7. ŠUP Trenčín
      8. SG Futurum Trenčín
      9. SZŠ Trenčín
      10. OA Trenčín

      Všetkým zúčastneným študentom  ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, bojové športové výkony a slušné správanie.

    • WORKSHOP – Manažment kvality
     • WORKSHOP – Manažment kvality

      Dňa 17.10. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili workshopu Manažment kvality.

      Prednášku viedol doc. Ing Zdenko Stacho, Phd. Prednáška bola zameraná na aplikáciu manažérskych zručností, komunikáciu a ďalšie možnosti štúdia po ukončení strednej športovej školy. Na záver prednášky výchovná poradkyňa  prezentovala možností študentov po maturite  ,,Kam po strednej škole,,  

       

      Dúfam, že sa naši budúci absolventi rozhodnú správne a úspešne aplikujú svoje nadobudnuté schopnosti a zručnosti v praxi.

       

      Výchovný poradca 

      Mgr. Katarína Jurgová

    • OZNAM
     • OZNAM

      Dňa 3.10.2019 (štvrtok) sa uskutoční náhradný termín obhajoby kvalifikačných prác.

      Harmonogram nájdete na web stránke učiteľky Jurgovej.  

     • Košeckého memoriál

      Dňa 27.9.2019 sa v Trenčianskych Tepliciach konal už tradičný beh centrom mesta Košeckého memoriál. Memoriál Ľubomíra Košeckého je venovaný pamiatke trenčianskoteplického rodáka, športovca a československého reprezentanta v bežeckom lyžovaní.

      V dopoludňajších hodinách si medzi sebou zmerali sily žiacke a mládežnícke kategórie a  popoludní bol program zameraný pre kategórie dospelých mužov a žien.

      Študenti našej školy štartovali v kategóriách chlapci a dievčatá staršie žiactvo a žiaci a žiačky stredných škôl. Vzhľadom k nižšej účasti v mládežníckych kategóriách sa súťaž zmenila na súťaž v porovnávaní si síl našich žiakov medzi sebou, ktorí napriek tomu podali výborné bojové výkony.

      Výsledky:

      Ročníky 2007/2008:               1.miesto Bibiána Kubištová

                                                     1.miesto Dohňanský Dávid

      Ročníky 2005/2006:               1.miesto Elisa Kunková

                                                     2.miesto Alexandra Blahovcová

                                                     3.miesto Chiara Kamenská

      Žiaci a žiačky SŠ:                   1.miesto Eva Šatková

                                                     2.miesto Scarlet Vašeková

                                                     1.miesto Dávid Matejček

                                                     2.miesto Martin Lehotský

                                                     3.miesto Klaudius Javor

                                                    

                  Po skončení preteku mali súťažiaci možnosť sa občerstviť a doplniť sily po bežeckých výkonoch.  Našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu a vzorné správanie na tomto príjemnom športovom podujatí.

      Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

     • Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi

      18. októbra je medzinárodný deň boja proti obchodovaniu s ľudmi. Ministerstvo vnútra SR sa v rámci šírenia povedomia o fenoméne nachytávania obetí za účelom obchodovania s ľuďmi rozhodlo v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR vytvoriť vizuál komunikačnej kampane, v rámci ktorej upozorňuje na možné podvodné správanie pri ponúkaní práce alebo ponuke cestovania. Snahou je upozorniť najmä mladých ľudí, ktorí sú ochotní cestovať za zážitkami a prácou na to, že aj pri zdanlivo lákavých ponukách sľubujúcich nečakané zážitky sa môžu tieto skončiť tragicky, v prípade, že si neoveria všetky skutočnosti, ktoré im inak majú zabezpečiť pohodlnosť a bezpečie. Pri pracovných ponukách je dôležité jasne poznať pracovnú zmluvu, miesto výkonu práce a ubytovania. Pri cestovaní do zahraničia za prácou je to ešte o to dôležitejšie, že sa môžu ocitnúť v prostredí, ktoré je im cudzie, v niektorých prípadoch nemusia ovládať reč a následne sa dovolať pomoci býva náročné. Nikto nechce, aby jeho snaha skončila tragicky, preto odporúčame byť vždy opatrní a prezieraví aj pri hľadaní si práce nielen doma, ale ja v zahraničí.

     • Letné tenisové tábory

      Aj tento rok sa  počas prázdnin v športovom areáli na Baračke v krásnom prostredí kúpeľného parku konali tenisové tábory pre deti. Účasť bola vysoká aj tento rok, počas štyroch týždňov sa na táboroch vystriedalo okolo 90 detí. Určené sú pre deti hlavne z Trenčianskych Teplíc a okolia Trenčína. Deti vo veku od 6 do 13 rokov si otestovali svoje fyzické schopnosti v rôznych športových súťažiach a disciplínach, zahrali si minigolf, volejbal, bedminton, absolvovali výlety a hlavne zažili kopec zábavy. Na kurtoch si vyskúšali hru s nahrávacím tenisovým delom a naučili sa základy z tenisu. Mnohé deti sa už poznali, takže vedeli čo ich čaká. Na záver každého týždňa nechýbalo záverečné vyhodnotenie, najlepší dostali medaile, diplomy a nikto neodchádzal na prázdno. Všetci dostali diplomy, sladkosť a pamätné tričko. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii, ale aj mestu Trenčianske Teplice, ktoré už tradične podporuje tieto tábory finančne a vďaka tomu sú dostupné pre všetkých. Fotky z jednotlivých turnusov si môžete pozrieť vo fotoalbume na stránke https://www.sportovegymnazium.sk/album/#. Budúci rok sa vidíme :-)

      Daniel Ježík, za organizátora

     • Cezpoľný beh

      Dňa 24.9.2019 sa študenti SSŠŠ v Trenčianskych Tepliciach zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu.

      Našu školu úspešne reprezentovali v kategórii stredoškolákov chlapci: Klaudius Javor a Matej Lehotský, ktorým sa v hodnotení dvojíc podarilo obsadiť v konkurencii 11 stredných škôl z celého okresu krásne 4. miesto. V kategórii stredoškoláčok dievčat našu školu výborne reprezentovala Eva Šatková na 14. mieste. V kategórii žiačok základných škôl sme mali zastúpenie vďaka futbalistkám: Soni Panákovej a Elisky Kunkovej. Všetci naši reprezentanti sa venujú futbalu pod vedením Mgr. Kataríny Jurgovej a Stanislava Ďuriša. Za dôkladnú tréningovú prípravu trénerom a žiakom za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.

     • Timotej na súťaži v Taliansku

      Dňa 7.7.2019 sa konala medzinárodna súťaž vo fitnes a kulturistike na Sapri v Taliansku, kde sa náš žiak Timotej Uriča umiestnil na peknom 2.mieste v kategorii junior klasic. Dna 29.7.2019 sa zucastnil na podobnej sutazi na Bari v Taliansku. 

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice 914 51 Trenčianske Teplice Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje