NOVINKY

  • Novinky

    • RIADITEĽSKÉ VOĽNO
     • RIADITEĽSKÉ VOĽNO

      Vedenie SŠG Trenčianske Teplice oznamuje, že v dňoch 30.4. (pondelok) a 7.5. (pondelok) je žiakom udelené RIADITEĽSKÉ VOĽNO.

     • ZABA Cup

      Náš žiak, Peter Benjamín Privara, bol úspešný na antukovom turnaji tretej kategórie s názvom ZABA Cup. Privara v semifinále dvojhry zdolal krajana Petra Nada 6:2, 6:3. V nedeľňajšom singlovom finále vyzval druhého nasadeného Slovinca Luna Obrula a po výsledku 6:0, 6:2 vybojoval singlový titul. Privara spolu s Matejom Palčom postúpili aj do finále štvorhry. V sobotňajšom finále vyhrali nad slovinským párom Aljaz Kirbis/Maj Premzl 6:1, 6:4.

      Peťovi gratulujeme a prajeme veľa podobných úspechov. :-)

     • Deň narcisov

      Napriek mnohým poverám, i v piatok 13-teho sme mali dôvod na radosť. V tento deň sa na našej škole konala celoslovenská zbierka Deň narcisov 2018 na podporu onkologických pacientov a ich rodín. Tohtoročný výnos zbierky bol 815,79 eur. Veľká vďaka patrí zúčastneným žiakom za ochotu a spoluprácu pri organizovaní zbierky ako aj všetkým darcom. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

     • FUTBAL - dievčatá postúpili do ďalšieho kola

      Dňa 12.4. 2018 sa uskutočnilo okresné kolo vo futbale mladších žiačok. Našu školu reprezentovali:
      Nina Šimonová - Alexandra Blahovcová, Ema Cmarková, Soňa Panáková, Chiara Kamenská, Ashley Krajčovičová. Dievčatá vybojovali druhé postupové miesto.

      Zápasy:
      ZŠ VEĽKOMORAVSKÁ - SŠG - 3:0
      ZŠ KUBRANSKÁ - SŠG - 2:6
      ZŠ Horná Súča - SŠG - 4:8

      Dievčatám gratulujeme k víťazstvu a držíme palce v ďalšom kole.

      Jurgová

    • OZNAM O KONANÍ KVALIFIKAČNÝCH SKÚŠOK
     • OZNAM O KONANÍ KVALIFIKAČNÝCH SKÚŠOK

      Vážení študenti 1.ŠA, V.OA, 2.ŠA, VI.OA, v dňoch 23. 05. až  25. 05. 2018 od 9:00 hod. sa v škole uskutočnia Kvalifikačné skúšky - obhajoba záverečnej práce I. kvalifikačného stupňa - tréner športu (1.ŠA a V.OA) a II. kvalifikačného stupňa - tréner športu (2.ŠA a VI.OA). 

      Časový harmonogram bude zverejnený týždeň pred skúškami. Informácie a pokyny ku skúškam si môžete pozrieť v tomto odkaze KVALIFIKAČNÉ SKÚŠKY

      UPOZORNENIE! V prípade neúčasti na skúškach - obhajobách je študent povinný informovať triedneho učiteľa, alebo Mgr. Katarínu Jurgovú. Kvalifikačnú skúšku a obhajobu záverečnej práce II. a III. kvalfikačného stupňa - tréner šport, môže absolvovať len študent, ktorý získal nižší stupeň (vysvetlenie: II. stupeň - študent, ktorý získal I. stupeň a III. stupeň - študent, ktorý získal II. stupeň).

       

      Vednie školy

     • LETNÉ TENISOVÉ TÁBORY

      Letné prázdniny sú ešte ďaleko, ale mnohí rodičia už plánujú pre svoje deti program.

      V prípade záujmu, môžete aj tento rok prihlásiť svoje deti na tábory, ktoré organizuje ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice.  

      Viac informácii o táboroch sa dozviete kliknutím na odkaz

    • Aktivity s CPPPaP
     • Aktivity s CPPPaP

      V druhom polroku školského roka boli na našej škole v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie sídliaceho v Trenčíne realizované aktivity zamerané na prevenciu užívania návykových látok a toleranciu k sociálnym skupinám. Aktivity boli určené pre žiakov vyššieho gymnázia, kde spolu s pracovníčkami CPPPaP rozoberali vplyv návykových látok na zdravie mladých ľudí a športovcov, vyjadrovali svoj postoj k jednotlivým sociálnym skupinám a učili sa tak vzájomnej tolerancie aj voči sebe ako školskej či športovej skupine. Budúci maturanti sa mohli zorientovať vo svete vysokých škôl a otestovať sa, ktorá vysoká škola je pre nich najvhodnejšia. Aktivity boli pre žiakov zaujímavé a spokojnosť bola na oboch stranách. Ďakujeme pracovníčkam CPPPaP za ich ochotu a čas venovaný našim žiakom. Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

    • LYŽIARSKY KURZ
     • LYŽIARSKY KURZ

      JASNÁ - Náš tohtoročný lyžiarsky kurz sa konal  pod vedením profesionalnych inštruktorov ( Mgr. Hromjaková Eva, Mgr. Jurgová Katarína, Mišurová Michaela ) v dňoch od 12.3. do 16.3. 2018 v najznámejšej oblasti Nízkych Tatier a to v Jasnej v Demänovskej Doline, ktorá je súčasťou Národného parku Nízke Tatry. Lokalita, vďaka výborným terénom a množstvu lanoviek a vlekov je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom medzinárodného významu.

      Naši študenti tak mali možnosť si preveriť svoje schopnosti a zručnosti na takmer 50 km zjazdoviek a odviesť sa na mnohých vlekoch vynikajúcej kvality a špičkovej najnovšiej výroby.

      Naši študenti mali za cieľ oboznámiť sa s technikou a metodikou zjazdového lyžovania a snowboardingu. Ďalej získať kladný vzťah k zimným sezónnym činnostiam vo forme výučby základov zjazdového lyžovania a snowboardingu.

      Naši študenti mali možnosť si precvičiť základný a zdokonaľovací výcvik v zjazdovom lyžovaní a snowboardingu, ako aj animátorské a organizačné schopnosti a to ich vlastnými kultúrnymi príspevkami v priamom prenose, ktoré boli veľmi úsmevné a poučné.

      Počas L.K. sa zúčastnili turistickej prechádzky na Vrbické pleso a navštívili Symbolický cintorín na vrchu Ostredok. Taktiež si vypočuli prednášku Horskej služky od profesionálneho záchranára Petra Garaja. Navštívili aj najvyšší  vrchol v Jasnej CHOPOK  2024 m.n.m. aj keď len lanovkou FUNITEL nakoľko bolo veľmi nepriaznivé počasie.

      No a najviac sa potešili naši študenti ako inač návšteve Aquaparku TATRALANDIE, ktorú nanštevujeme každoročne. A čo povedať na záver ? Pozrite si fotoalbum.

      Mgr.Hromjaková Eva

       

     • ŠPORTOVÝ DEŇ

      KUBRÁ – Dňa 20.3.2018 naša škola zorganizovala pre Základnú školu v Kubrej ŠPORTOVÝ DEŇ. Fitness trénerka Gabika Ježíková a Eva Hromjaková, trénerka wellness a regenerácie pripravili športový deň pre žiačky ZŠ v Kubrej, kde im ukázali praktické cvičenia a spoločne si vyskúšali skupinový tréning. Okrem iného ich poučili čo to o životospráve, dodržiavaní pitného režimu a správnej regenerácii. Prišli pomôcť aj žiačky našej školy a reprezentantky vo fitness Taňa Kostková, Vierka Mazáňová a tenistka Dominika Demková. Športový deň mal veľký úspech a určite sa uvidíme na takomto skvelom podujatí aj na iných školách v Trenčíne a okolí. Fotky z akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

     • TEJT U16 „SCHOOL LOBIK 2018“

           TRENČIANSKE TEPLICE - V dňoch 10.3. - 17.3. 2018 sa v Trenčianskych Tepliciach konal 12. Ročník medzinárodného tenisového turnaja hráčov do 16 rokov TEJT 3 U16 „SCHOOL LOBIK“. Podujatie je súčasťou kalendára medzinárodných turnajov TEJT (tennis european junior tour). Hlavným organizátorom podujatia je ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice. Turnaja sa zúčastnilo spolu 95 hráčov. Hralo sa na dvoch antukových dvorcoch v nafukovacej hale na Baračke v príjemnom prostredí kúpeľného parku. Tento rok sem zavítali hráči z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Ruska, Rumunska, Rakúska, Česka, Srbska, Čiernej Hory, po jednom z Talianska a Francúzska a samozrejme zo Slovenska. Zišli sa tu kvalitní hráči, najvyššie nasadený medzi chlapcami bol Ukrajinec German SAMOFALOV (41. miesto v Európe) a medzi dievčatami Ukrajinka Olga MOLCHANOVA (199. miesto v Europe). V sobotu a nedeľu sa hrala kvalifikácia, v pondelok sa začala hlavná súťaž chlapcov a v utorok dievčat. Prvé kolá boli vyrovnané, bojovné, hralo sa množstvo napínavých zápasov. Vo finále chlapcov sa podľa papierových predpokladov stretli prvý nasadený SOMAFOLOV (UKR) s druhým nasadeným RAICEVICOM (MNE). Vyhral prvý nasadený SAMOFALOV po vyrovnanom trojsetovom zápase 64 26 64. Dievčenské finále bolo slovenskou záležitosťou, stretli sa proti sebe Emma TÓTHOVÁ a Mia CHUDEJOVÁ. Vyrovnaný bol len prvý set, v tajbrejku však dominovala TÓTHOVÁ a zápas dotiahla do víťazného konca 76(1) 60. Vo štvorhre chlapcov mali zastúpenie aj slovenské farby. Milan BEŽÁK s Tomášom ŠURANOM sa stretli s najvyššie nasadeným párom SOMAFOLOVOM  a RAICEVICOM. Po dramatickom zápase prehrali 63 76(3). Štvorhru dievčat vyhrali HAVLÍČKOVÁ s TÓTHOVOU 62 76(2).

           Výsledky z turnaja si môžete pozrieť v tomto  odkaze VÝSLEDKY - DRAWS. Fotky si môžete pozrieť v tomto odkaze FOTKY - PHOTOS.

           Súkromné športové gymnázium v Trenčianskych Tepliciach tento rok reprezentovali štyria hráči Dušan BARANEC, Milan BEŽÁK, Tomáš ŠURAN a Peter Benjamín PRIVARA. BARANEC prehral v prvom kole po trojsetovej dráme s Ukrajincom KONOVCHUKOM. BEŽÁKOVI neprial los, s prvým nasadením Ukrajincom SAMOFALOVOM prehral 64 61. Škoda prvého setu. ŠURAN podľahol Rumunovi NICOVI  v dvoch vyrovnaných setoch 64 64, kde bohužiaľ nezvládol koncovky setov. Ďalej postúpil len Peter Benjamín PRIVARA, ktorý si hladko poradil s Maďarom KARPATIM  61 61, ale vo štvrťfinále podľahol finalistovi z Čiernej Hory RAICEVICOVI (MNE) 67(4) 46. Ale vo štvorhre sa našim chlapcom ŠURANOVI a BEŽÁKOVI podarilo postúpiť do finále, kde podľahli najvyššie nasadenému páru vo vyrovnanom zápase 63 76(3).

           Veľmi rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí sa akokoľvek zapojili a pomáhali pri organizácii tohto podujatia. Osobne žiakom SÚKROMNÉHO ŠPORTOVÉHO GYMNÁZIA TRENČIANSKE TEPLICE, p. Jánošíkovi, p. Mercellovi, pani Mercellovej, správcom kurtov a personálu športového areálu. MESTU TRENČIANSKE TEPLICE, ktoré tiež podporilo toto podujatie. Hotelom a penziónom, ktoré zabezpečovali ubytovanie pre hráčov. Špeciálne poďakovanie patrí vrchným rozhodcom Davidovi Mazáčkovi a Katke Dymanusovej, ktorí odviedli vynikajúcu prácu a zdravotníčke p. Štrbovej. ĎAKUJEM J.

           Myslím si, že toto podujatie je pre mesto prínosom a bude ním aj naďalej. Je zrejmé, že dominantou Trenčianskych Teplíc sú najmä liečivé pramene, avšak ich geografická poloha a krása okolia ich predurčujú k tomu, aby sa v budúcnosti stali aj miestom športových podujatí na regionálnej, slovenskej a medzinárodnej úrovni.

       

      Daniel Ježík, riaditeľ turnaja

     • Puškár vyhral ďalší medzinárodný turnaj

           Medzinárodný juniorský turnaj EMPIRE Cup U18 2018 v klube TC EMPIRE Trnava vyhrali slovenskí tenisti, keď Katarína Kužmová (na obr. vľavo) zdolala Češku Vanesu Nikolovovú a Samuel Puškár si poradil so Srbom Kristijanom Juhasom.  Po prvý raz v 11- ročnej histórii trnavského podujatia sa stalo, že EMPIRE Cup U18 má slovenských víťazov v oboch singlových kategóriách. Finálový duel Kataríny Kužmovej, 484. hráčky v juniorskom rebríčku ITF, nemal dlhé trvanie. Nad českou súperkou vyhrala za 50 minút po výsledku 6:0, 6:2.

      „Čakala som dlhší zápas i výmeny, ale súperke to dnes nešlo. Ja som sa tlačila čo najrýchlejšie do výmen. Po včerajšom náročnom semifinálovom zápase som sa cítila dobre, nie som ani unavená," povedala pre www.tcempire.sk členka NTC Kužmová, pre ktorú to je prvý juniorský singlový titul na okruhu ITF. „Prišla som sem dobre naladená, chcela som turnaj vyhrať. Som rada, že sa mi to aj podarilo," dodala zverenkyňa Pavla Krtu, ktorá najbližšie pôjde hrať na juniorský turnaj do Turecka.

      Puškár hral vo finále turnaja chlapcov EMPIRE Cup U18 aj pred rokom, vtedy podľahol Chorvátovi Admirovi Kalenderovi. Teraz zvíťazil vo finále nad Srbom Kristijanom Juhasom 6:3, 6:3. „Začal som veľmi dobre. Od prvej lopty som cítil, že som v dobrej forme. Tlačil som sa do kurtu a súperovi som nedával veľa šancí. Srb bol dobrý v tom, že veľmi často menil rytmus hry, išiel na sieť, hral agresívne," zhodnotil Puškár, ktorého v NTC trénuje Peter Hrunčáka. 

      Gratuľujeme a prajeme veľa úspechov.

      zdroj: stz.sk

     • Ženská jedenástka roka 2017

      Ženská futbalová reprezentácia pod vedením nového trénera Hucka sa zišla v Bratislave pred odletom na turnaj na Cypre. Večer sa hráčky a realizačný tím zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní ocenení pre laureátky ankety Ženská 11-ka roka 2017. Výsledky ankety o najlepšiu ženskú jedenástku roka 2017 sme spoznali už v januári počas premiérového galavečera Grassroots SFZ. Naše najlepšie hráčky boli v tom čase odcestované na tréningovom kempe v Španielsku, a tak si ceny prevzali dnes v hoteli Gate One, kde sa zišla slovenská futbalová reprezentácia pred odletom na turnaj Women's Cup 2018 na Cypre.

      Aj v tomto roku dostávali hlasy výhradne hráčky najvyššej domácej súťaže. Najpočetnejšie zastúpenie (4 hráčky) má ŠK Slovan Bratislava, 2 hráčky dodal Partizán Bardejov a ŠKF VIX Žilina, po jednej FC Nitra, Spartak Myjava a SLC Banská Bystrica.

      Osem futbalistiek spomedzi víťaziek ankety si prevzali ocenenie z rúk člena VV SFZ Juraja Jánošíka a technického riaditeľa SFZ Jána Greguša. Dve z nich, Denisa Mráziková a Andrea Bogorová prevzali cenu z rúk trénera SR 19 Branislava Petroviča pred odletom ženskej 19-ky na turnaj do Turecka.

      BRANKÁRKA: 
      Veronika Matušková (ŠK Slovan Bratislava)

      OBRANKYNE:
      Monika Havranová (Partizán Bardejov)
      Alexandra Hollá (ŠK Slovan Bratislava)
      Denisa Mráziková (ŠKF VIX Žilina)
      Monika Bytčanková (ŠK Slovan Bratislava)

      STREDOPOLIARKY:
      Martina Šurnovská (ŠK Slovan Bratislava)
      Mária Mikolajová (Partizán Bardejov)
      Katarína Košlabová (FC Nitra)

      ÚTOČNÍČKY:
      Veronika Sluková (ŠKF VIX Žilina)
      Andrea Bogorová (Spartak Myjava)
      Adriana Briššová (SLC Banská Bystrica)

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat@sportovegymnazium.sk
    • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice 914 51 Trenčianske Teplice Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
    • daniel@jezik.sk
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje