NOVINKY

  • Novinky

    • Od pondelka sa učíme online!
     • Od pondelka sa učíme online!

      Milí študenti, od pondelka 13.12.2021 prechádza škola na základe rozhodnuria MŠSR na dištančnú formu vyučovania. Pre účasť na vyučovaní ste povinní pripojiť sa na vyučovacie hodiny (aj športy) cez MS Teams podľa upraveného rozvrhu platného od pondelka: ODKAZ NA ROZVRH

      Pri vyučovaní online je každý žiak povinnýmať zapnutú kameru!

      Vianočné prázdniny sa začínajú 20.12.2021.

      Buďte zdraví :)

    • Prvé veľké finále
     • Prvé veľké finále

      Radka Zelníčková, úspešná tenistka našej školy sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v gréckom Heraklióne. Osemnásťročná hráčka NTC nestratila na ceste medzi dvojicu najlepších ani jeden set, no v súboji o titul nestačila na piatu nasadenú Izraelčanku Nicole Khirinovú a podľahla jej 2:6, 1:6.

      Po boku Khirinovej získala pred týždňom titul vo štvorhre, teraz sa im podarilo prebojovať do štvrťfinále, v ktorom nestačili na domáci pár Christofiová, Lakiová. Pre zverenku trénera Petra Hubera je finálová účasť doposiaľ najlepším singlovým výsledkom na ženskom profesionálnom okruhu.

      Gratulujeme a držíme palce vo finále 

       

      zdroj: www.stz.sk.

       

    • Môj domov!
     • Môj domov!

      časná forma komunikácie mladých ľudí  priniesla nový fenomén krátkych rýchlych odkazov alebo správ, plných skratiek či emotikonov.  Aj v tejto digitálnej dobe získava na popularite dopisovanie si s rovesníkmi z iných krajín či rôznych kultúrnych prostredí. Vzájomná výmena správ alebo emailov slúži ako komunikačný prostriedok na nadviazanie priateľských kontaktov naprieč zemeguľou. Dopisovanie si formou listov alebo emailov vytvára úplne inú úroveň písomnej komunikácie v anglickom jazyku. To, že to nie je jednoduché, zistili i študenti našej školy. V emaile priateľovi predstavili najkrajšie miesto na Zemi - miesto, ktoré nazývajú “Domov”.

       

    • Ďalšia zásielka testov už v škole
     • Ďalšia zásielka testov už v škole

      Oznamujeme rodičom, ktorí si objednali Ag testy na domáce samotestovanie, že ďalšiu, pravdepodobne už poslednú zásielku testov, si môžu vyzdvihnúť v škole.

      Balíčky samotestov, ktoré si rodičia do dnešného dňa neprebrali v minulých dvoch zásielkách, budú posunuté záujemcom, ktorí neboli prihlásení.

      Prosím, využite testy práve v tomto období, aby sme čo najviac eliminovali šírenie koronavírusu v našich triedach.  

    • David Schwarc víťaz juniorského turnaja ITF Gr.5
     • David Schwarc víťaz juniorského turnaja ITF Gr.5

      Nášmu žiakovi Davidovi Schwarcovi sa podarilo vyhrať medzinárodný juniorský turnaj ITF Gr.5 v Hammam Sousse v Tunise.

      Turnaj sa konal od  9.11. do 14.11.2021.

      Turnajom prešiel bez straty setu, vo finále ako 3. nasadený hráč vyhral nad 7. nasadeným Francúzom Hoanom Mouretom 6/2,6/2.

      Tešíme sa z jeho úspechu a blahoželáme :)

    • Vyzdvihnutie Ag testov
     • Vyzdvihnutie Ag testov

      Vážení rodičia!

      Upozorňujeme tých, ktorí boli prihlásení na odber antigénových testov na domáce samotestovanie a doposiaľ si ich nevyzdvihli, nech tak urobia do pondelka 22.11. V opačnom prípade testy posunieme rodičom žiakov, ktorí o ne prejavili záujem.

      V tomto období je potrebné testy využívať čo najčastejšie, aby sme tak eliminovali šírenie nákazy v našich triedach.

      Ďakujeme za pochopenie.  

    • AKO SI ZDOKONALIŤ AJ?
     • AKO SI ZDOKONALIŤ AJ?

      Učiť sa anglicky s Televíziou? Jednoznačne áno !

      Spraviť si z učenia zábavu je jednou z najlepších metód, ako sa niečo naučiť. Nielen pre deti, teenagerov ale i pre dospelých. Osobná skúsenosť a zážitok spôsobí to, že učenie sa stáva pre študenta vhodným, dostupným, zaujímavým, a hlavne efektívnym. Učiť sa jazyk, slovnú zásobu bez učebníc a zároveň v kontexte obsahu, je jednou z najatraktívnejších prístupov modernej forme výučby cudzích jazykov. 

      Študenti našej školy sa vo svojich prácach zamerali na britské a americké TV shows, ktoré ich zaujali a odporučili by priateľom, spolužiakom alebo svojim vyučujúcim. 

    • NAŠI ABSOLVENTI
     • NAŠI ABSOLVENTI

      Uplatnenie našich absolventov je naozaj široké. Pozrite si, akým smerom sa vybrali po skončení štúdia na našej škole tí minuloroční.

      4 študenti - Trenčianska Univerzita odbor fyzioterapeut

      2 študenti - Trnavská Univerzita odbor fyzioterapeut

      1 študent - Masarykova Univerzita odbor fyzioterapia

      1 študent - Trnavská Univerzita odbor prekladateľstvo anglický jazyk a ruský jazyk

      3 študenti - Univerzita Komenského Bratislava odbor trénerstvo

      1 študent - Univerzita Komenského Bratislava odbor učiteľstvo TSV

      1 študent - Policajná Akadémia

      1 študent - Paneurópska vysoká škola odbor všeobecné právo

      1 študent - Prešovská univerzita odbor trénerstvo

      1 študent - Vysoká škola zdrav. a soc. práce sv. Alžbety odbor zubná technika

      6 študentov - Zamestnanie v súkromnej sfére

      1 študent - Univerzita v zahraničí USA

      1 študent - Bez určenia povolania

      1 študent - Tréner zahraničie

      1 študent - Tréner  Slovensko

      8 študentov - Profesionálny športovec

    • PALACINKOVÝ TEAMBUILDING
     • PALACINKOVÝ TEAMBUILDING

      Futbalisti a futbalistky na našej škole Začiatok školského roka naštartovali futbalisti našej školy úspešne. Adaptácia na tréningový proces bola náročná, ale zvládli sme návrat na futbalový trávnik a do školy výborne. Septembrové počasie nám doprialo príjemné tréningy vonku. Začiatkom mesiaca október sme zorganizovali futbalový palacinkový teambuilding. Dúfame, že dobrá nálada a chuť pracovať nám zostane celý školský rok 2021/2022.

      ---

      Tréneri ĎURIŠ, JURGOVÁ

    • Ag testy na domáce samotestovanie
     • Ag testy na domáce samotestovanie

      Oznamujeme rodičom / plnoletýnm žiakom, že antigénové samotesty na domáce samotestovanie distribuované v 3.kole sú pripravené na odovzdanie v škole.

      Vyzdvihnúť si ich môžu len rodičia / plnoletí žiaci, ktorí boli prihlásení na odber testov v 1.kole distribúcie.

      MŠ SR odporúča vykonať domáci samotest každý pondelok a každý štvrtok a apeluje na rodičov, aby dali spätnú väzbu škole o vykonaní testu (prípadne o výsledku samotestu) prostredníctvom zakliknutia formulára na EduPage v sekcii Žiadosti / Vyhlásenia.


    • Leto, leto, leto, už je za nami. Aké bolo?
     • Leto, leto, leto, už je za nami. Aké bolo?

      I keď nový školský rok je už v plnom prúde, teplé počasie a slnečné dni v nás stále evokujú spomienky na leto, ktoré bolo tento rok mimoriadne horúce. Leto je pre študentov najkrajším ročným obdobím. Študenti našej školy ho strávili rôznorodo a o svojich letných zážitkoch, športových úspechoch či pracovných skúsenostiach porozprávali na hodinách anglického jazyka. Svoje rozprávanie počas prezentácie, ktoré bolo striktne časovo ohraničené na päť minút okorenili zaujímavými fotografiami i vtipnými.

    • Chcete pomôcť ako dobrovoľníci?
     • Chcete pomôcť ako dobrovoľníci?

      „Milé študentky, milí študenti, 

      počas jesenných a zimných mesiacov bude na celom území Slovenska uskutočnená očkovacia kampaň v stredných školách, ktorú pre vás pod záštitou Úradu vlády Slovenskej republiky pripravuje organizácia Aliancia stredoškolákov. 

      Kampaň bude prebiehať prostredníctvom prednášok s odborníkmi a dobrovoľníkmi. Aj vy môžete byť dobrovoľníkmi a pomôcť tak zachrániť nejeden život – aktuálne sú najviac potrební „prednášajúci“, t. j. členovia terénnej sekcie kampane. Viac informácií o kampani i dobrovoľníctve môžete nájsť na tomto odkaze (odkaz na prihlasovací formulár pre dobrovoľníkov je v dolnej časti stránky): https://www.alianciastredoskolakov.sk/studenti-studentom

      V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte napísať na info@alianciastredoskolakov.sk alebo použite četovaciu funkciu na uvedenej internetovej stránke. 

      Za každú pomocnú ruku srdečne ďakuje, 

      Aliancia stredoškolákov“ 

    • Sára Straková v reprezentácií WU17
     • Sára Straková v reprezentácií WU17

      Tréner reprezentácie Slovenska dievčat do 17 rokov Jozef Jelšic nominoval tím na reprezentačný zraz v Poprade aj našu novú žiačku 1. ŠA Sáru Strakovú, hráčku klubu AS Trenčín.

      Blahoželáme a prajeme veľa reprezentačných aj klubových úspechov.

       

    • POZOR, ZMENA ROZVRHU!
     • POZOR, ZMENA ROZVRHU!

      Milí študenti, počas prvých dvoch týždňov sme "zabehli" rozvrh hodín pre šk. rok  2021/2022.

      Od pondelka 20.9. budeme podľa neho pokračovať ďalej, avšak s malými úpravami.

      Prosím, pozrite si upravený rozvrh, ktorý bude platný od pondelka 20.9.

    • Tobias sa dočkal
     • Tobias sa dočkal

      Tobias Vančo sa zúčastní aj TOUR OF SLOVAKIA 2021, ktorá bude štartovať aj v Trenčianskych Tepliciach. Pozývame všetkých, na štart 4. etapy 19. 9. 2021 o 11:00 na Kúpeľnom námestí. Viac informácii o pretekoch nájdete https://www.okoloslovenska.com/Tobiasovi gratulujeme a držíme palce! 

      Jurgová

    • Tobias Vančo Majster Slovenska v cestnej cyklistike
     • Tobias Vančo Majster Slovenska v cestnej cyklistike

      Študent 4. ŠA Tobias Vančo (Dukla Trenčín) sa stal majstrom Slovenska do 23 rokov v cestnej cyklistike v pretekoch jednotlivcov. Na 32 km dlhom okruhu v Tlmačoch, na ktorom cyklisti absolvovali celkovo 164 km, obsadil druhé miesto Simon Nagy (Cycling Academy Trenčín) a tretí skončil Lukáš Kubiš (Dukla Trenčín). 

      Tobias povedal po pretekoch:

      „Dojmy sú teda fantastické. Vôbec som nečakal, že to takto  dopadne. Som trochu v nemom úžase, že som sa stal majstrom SR do 23 rokov. Cieľ bol jasný, vyhrať titul v tíme a nezáležalo, kto to bude. Samozrejme, že lídrom bol Lukáš Kubiš, vieme, že je na tom lepšie ako ostatní, bol na OH, ukázal to aj vo štvrtok v časovke. Chceli sme mu to rozohrať tak, aby obhájil titul, ale situácia sa vyvinula tak, že sa Lukáš rozhodol, že bude aktívny, skákať do únikov a nebude čakať na špurt, kde sa môže hocičo stať. Bohužiaľ, nevyšlo mu to, tesne pred cieľom ho skupina posledný raz došla.

      V rýchlosti sme sa dohodli, že sa špurtovať bude na mňa. Adam Foltán s Pavlom Rovderom dobehli Štočka, super robota, a potom mi Lukáš rozbehol špurt, za čo som mu veľmi vďačný. Do nominácie na Avenir som sa nedostal, škoda, ale predsa len, som ešte veľmi mladý, takže pôjdem teraz na dráhové ME, kde by som chcel dôstojne reprezentovať Slovensko. Budem sa snažiť. Dúfam, že sa nominujem aj na ďalšie preteky, napríklad Okolo Slovenska. Po tom veľmi túžim,“.

      Gratulujeme :-)

    • Ag testy už k dispozícii
     • Ag testy už k dispozícii

      Našej škole boli 8.9.2021 dodané antigénové testy pre domáce samotestovanie žiakov (5ks na žiaka). Prosíme zákonných zástupcov žiakov, aby si balíčky testov prišli osobne vyzdvihnúť do budovy školy a podpísať preberací protokol. Termín prevzatia si dohodnite s triednym učteľom Vášho dieťaťa.

       

      Vedenie školy

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat@sportovegymnazium.sk
    • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice 914 51 Trenčianske Teplice Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
    • daniel@jezik.sk
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje